Rīta Panorāma

Nīderlandē notiek dronu kaujas

Rīta Panorāma

Intervija ar Litu Beiris par 24. Starptautisko baleta festivālu

Intervija ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāju Pēteri Putniņu

Banku uzraugs par «Moneyval» rekomendāciju izpildi: Turam tempu

Ar Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas "Moneyval" pausto rekomendāciju Latvijai izpildi veicas labi un nav pazīmju, ka kaut ko nepaspētu izpildīt – intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

“Es domāju, ka mēs turam to tempu. Un, cik man ir informācija, domāju – mēs visu izpildīsim. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome izdarīs visu un piešķirs nepieciešamo resursu visām tām papildus darbībām, kas no mums tiek prasītas. Mēs noteikti nekļūsim par šķērsli vai neradīsim kādas problēmas,” sacīja Putniņš.

Pašlaik arī neesot pazīmju, kas liktu domāt, ka Latvija kaut ko nespētu izpildīt attiecībā uz “Moneyval” rekomendācijām.

Savukārt no paša “Moneyval” pirmās indikācijas attiecībā uz situācijas vērtējumu Latvijā esot gaidāmas vasarā.

Iepriekš kā lakmusa papīriņš Latvijas spējai tikt galā ar naudas atmazgāšanas problēmu risināšanu tika piesaukts “ABLV bank” likvidācijas process. Šogad pabeigts darbs pie metodoloģijas šīs bankas kreditoru izvērtēšanai.

“Veids, kā banka tiek likvidēta, ņemot vērā Latvijas spēkā esošus likumus, ir labākais. Tas ir labākais veids, kā mēs kā komisija varam īstenot kontroli pār procesu. Tādā ziņā man ir pilnīgi droša sajūta,” sacīja Putniņš.

KOTEKSTS:

Eiropas Padomes ekspertu komiteja naudas atmazgāšanas novēršanas pasākumu un terorisma finansēšanas novērtējumam "Moneyval" noteikusi Latvijai pastiprinātu kontroles režīmu.

"Moneyval" ziņojuma par Latviju kopsavilkumā skaidrots, ka kontroles režīms pastiprināts, jo Latvija saņēmusi zemu vai vidēju novērtējumu pēc vairākiem efektivitātes kritērijiem.  "Moneyval" Latvijas rīcību atzīst par mazefektīvu divās jomās - patiesā labuma guvēju noteikšanā un masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas finansēšanas novēršanā.Par vidēji efektīvu Latvijas institūciju rīcība atzīta astoņās jomās. Savukārt par efektīvu Latvijas varasiestāžu rīcību "Moneyval" atzīst vienā jomā - starptautiskajā sadarbībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti