Rīta intervija

EP vēlēšanu kandidāti: Jaunās konservatīvās partijas saraksta līderis Andis Kudors

Rīta intervija

Pilsoniskās alianse: Pašvaldību aptaujas par novadu reformu nav objektīvas

FKTK pārstāvis: Iecerētais nozares t.s. "kapitālais remonts" neko jaunu nesesīs

Banku uzraugs bažīgs par finanšu sektora uzraudzības «kapitālo remontu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Iecerētā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) funkciju paplašināšana finanšu noziegumu novēršanas uzraudzībā nav nepieciešama, jo šis darbs jau notiek, uzskata komisijas padomes loceklis Gvido Romeiko.

Finanšu sektora uzraudzības “kapitālais remonts” viņu dara bažīgu par to, kādu rezultātu tas dos. “Iepazīstoties ar šo [likum]projektu, mani pārņem bažas, un diemžēl tādas bažas pārņem arī visus Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbiniekus,” sacīja FKTK pārstāvis.

Romeiko neizslēdza, ka pieteiktās izmaiņas normatīvos varētu mazināt uzraugošas iestādes neatkarību. “Mums ir bijuši dažādi konkursi. Mums ir bijuši nesenā pagātnē konkursi, kuri beigušies neveiksmīgi. Un, ja runājam par ietekmējamību, neietekmējamību, ir svarīgi, lai šie cilvēki strādātu saskaņoti,” sacīja Romeiko.

Tāpat viņš pieļāva, ka izmaiņas likumā tiek virzītas tādēļ, ka premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) nav pilnībā informēts par visu notiekošo nozarē.

Romeiko arī norādīja, ka jauno grozījumu ieviešanai būs vajadzīgi papildu cilvēki, telpas, kur viņiem strādāt, un finansējums.

KONTEKSTS:

Pēc premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") rīkojuma Finanšu ministrija sagatavojusi grozījumus likumā, kas paredz FKTK jaunus pienākumus cīņā ar naudas atmazgāšanu un citu FKTK padomes iecelšanas kārtību. Ministru kabinets vienojies, ka visus piecus FKTK padomes locekļus turpmāk meklēs konkursā. Viņus iecels ar Saeimas balsojumu. Tagad Saeima ieceļ tikai priekšsēdētāju un vietnieku pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra ieteikuma. Pārējos padomes locekļus pēc tam ieceļ FKTK padomes priekšsēdētājs.

Kariņam tādam “remontam” jāsaņem Saeimas atbalsts. Opozīcijas partijās atbalstu nedzird. Koalīcija tam piekritusi, taču lielo pretrunu dēļ pārspriest šo jautājumu sākusi Nacionālā apvienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti