Balvu slimnīcā Covid-19 dēļ uz laiku slēdz dzemdību nodaļu

Kārtējā Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības darbinieku testēšanā Covid-19 infekcija konstatēta vairākiem Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas darbiniekiem, tādēļ nolemts nodaļu slēgt uz divām nedēļām.

Pacientes novirzīs uz citām ārstniecības iestādēm.

„Saprotot, ka pilnvērtīgi nevaram nodrošināt nodaļas darbu, nosegt dežūras, ir pieņemts lēmums par nodaļas slēgšanu uz divām nedēļām, sākot ar šodienu, 1. decembri,” informēja Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības pārstāve Lana Upīte.

Lana Upīte, Balvu slimnīcā Covid-19 dēļ uz laiku slēdz dzemdību nodaļu
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

“Ir izvērtētas kontaktpersonas, kas atrodas karantīnā. Arī Balvos ambulatorās ginekoloģiskās pieņemšanas uz šo laiku ir slēgtas. Pacientes tiek novirzītas uz citām ārstniecības iestādēm. Tas ir Madonā, Rēzeknē – aptuveni stundas braucienā no Balviem, un Valmierā – aptuveni 130 kilometru attālumā. Balvu slimnīcā šogad ir piedzimuši 217 mazuļi, kas ir vidēji 20 jaundzimušie mēnesī,” pastāstīja Upīte.

Vidzemes un Madonas slimnīcas gatavas uzņemt pacientes no Latgales, bet atzīst, ka situācija ar Covid-19 saslimstību ārstu rindās ir mainīga.  

Vidzemes slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas, kur gadā pasaulē nāk aptuveni 1100 mazuļi, virsārsts Gints Lapiņš atklāja, ka Covid-19  saslimšana slimnīcas ārstiem nav konstatēta un slimnīcas kapacitāte ir pietiekama, lai sniegtu medicīnisko palīdzību arī dzemdētājām no Balvu puses.

“Mums reģionālajā slimnīcā ir perinatālās aprūpes centrs, līdz ar to jau sievietes no Alūksnes, Gulbenes un arī Balviem ar attiecīgām diagnozēm tāpat pie mums tiek vestas. Tā ka mums tas īpaši jauns nav. Mūsu noslodze atļauj uzņemt vairāk pacientus, nekā ir šobrīd,” informēja Lapiņš.

Savukārt Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājus Artis Stuburs uzsvēra, ka pacientes no Gulbenes, Balviem vai Alūksnes uzņemt slimnīcas nodaļā nav problēmu, taču viņu vairāk uztrauc Covid-19  infekcijas izplatība slimnīcas mediķu un personāla rindās.

“Šodien trīs ārsti ir ar pozitīvu Covid-19 testu, arī 3 – 4 māsas ir ar pozitīvu testu, un ir arī kontaktpersonas. No 300 cilvēku personāla mums ap 10 nav darbā, jo atrodas vai nu karantīnā vai uz slimības lapas,” informēja Stuburs.

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā norāda, ka provizoriski dzemdību un ginekoloģijas nodaļa varētu atsākt darbu pēc 14.decembra.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība 6. novembrī nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim, tās laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt