Balvu pusē godina pulkveža Jāņa Žagatas piemiņu

Pulkvedis Jānis Žagata ir viens no Latvijas vēsturē nozīmīgākajiem Zemessardzes dibinātājiem un veidotājiem. Tieši viņš pirmos 10 gadus vadīja brigādi Latgalē un veicināja tās attīstību, rūpējās arī par nozīmīgu svētku tradīciju un piemiņas pasākumu norisi. Šoruden Balvu novada Kāpessila kapsētā viņam izveidota piemiņas vieta, kuru valsts svētku laikā apmeklēja arī vietējie Zemessardzes veterāni.

"Ņem, Tēvzeme, tavs esmu viss! Sorgoj Latviju!" – ar šādu kapsētā Zemessardzes 32. kājnieku bataljona veterānu apvienības pārstāvji godināja sava pirmā štāba priekšnieka, vēlāk arī 3. Latgales novada brigādes komandiera Jāņa Žagatas piemiņu.

Zemessardzes 32. kājnieku bataljona veterānu apvienības pārstāve Ļubova Ļegajeva teica: "Viņš vienmēr kā liels kalns stāvēja, lai tevi aizstāvētu tad, ja ir tava taisnība.  Viņš bija ļoti labs cilvēks, un ļoti žēl, ka tādi labi cilvēki aiziet daudz agrāk nekā... Pa šo laiku mums tur gan rekonstrukcijas, gan veco ēku novāca. Tur no vecajām kazarmām uztaisīja jaunu, smuku."

Godinot un pateicībā Jānim Žagatam par ieguldījumu Zemessardzes izaugsmē, Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābs, tās seši bataljoni un veterāni vāca ziedojumus un uzstādīja pulkvedim pelēkā granītā kaltu pieminekli ar Zemessardzes identitātes zīmēm. Pieminekli šoruden arī iesvētīja.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes kapelāns, virsleitnants Rinalds Broks norādīja: "Atsaucība bija ļoti liela, un tas arī liecina par zināmu tādu piederību, atmiņām un tuvību attiecībā uz šo komandieri. Turpmākajām paaudzēm patiesi atgādināt caur šo atdusas vietu par reiz karavīru, reiz zemessargu, pulkvedi, kas dienēja, kas veidoja, kas uzsāka tieši Zemessardzes veidošanos pie mums Latvijā."

Pulkvedis Jānis Žagata guldīts dzimtajā novadā blakus Latvijas Brīvības cīņu varoņiem – partizāniem no Tilžas.

Kapelāns, virsleitnants Broks teica: "Mēs katrs piedzimstam šajā pasaulē kā oriģināls, bet daudzi nomirst kā fotokopija. Tieši tas ir tas vēlējums – nepazaudēt šo oriģinālu sevī."

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt