Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

«Skroderdienām Silmačos» – 120

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Volānu» saimniekus sarūgtina pašvaldības lēmums

Balvu novada «Volānu» saimniekus apbēdina pašvaldības lēmums izslēgt ceļu no reģistra

Balvu novada Bērzpils pagastā lopkopības saimniecības "Volāni" īpašniekiem tagad būs pašiem jāuztur ceļa posms, ko viņi izmanto, lai tiktu pie savas zemes. Balvu novada dome pieņēmusi lēmumu izslēgt to no ceļu un ielu reģistra.

Teju divus kilometru garais ceļa posms no Pelerijām ved uz Golvariem, kur jau 29 gadus saimnieko lopkopji Maija un Gunārs Proļi. Viņu saimniecība "Volāni" ir vienīgā, kas palikusi šajā pusē. Lopkopji ceļu izmanto lopbarības pārvadāšanai un, cik atceras, tas vienmēr bijis neapmierinošā stāvoklī.

Tagad saimniekiem zūd cerības uz jebkādiem uzlabojumiem arī nākotnē, jo šogad aprīlī pēc domes lēmuma šo ceļa posmu izņēma no Balvu novada ceļu un ielu reģistra.

Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja Biruta Bogdane skaidroja: "Protams, tas ir sāpīgs lēmums, es jau gribu palīdzēt, bet es [nevaru] vienkārši, man pietrūkst naudas to uzlabot." Viņa sacīja, ka vajadzības ir arī citur, kur atrodas vairāk mājsaimniecību. Katru gadu ceļu dotācijā piešķir ap 46 tūkstošiem eiro, un faktiski tā tiek piešķirta ceļu uzturēšanai, nevis būvniecībai.

Taču "Volānu" īpašniece Maija Prole pauda: "Arī viena mājsaimniecība, tur ir cilvēki, visi priekšvēlēšanu programmās runā, ka ir jācīnās par katru cilvēku laukos, bet te notiek tieši otrādi."

Pirms vairākiem gadiem pagasts apmēram kilometru no izslēgtā ceļa posma plānoja izbūvēt, iekļaujot Lauku atbalsta dienesta programmā, kas paredzēja ceļu izbūvi uz uzņēmēju laukiem un objektiem, taču tam atkal nepietika naudas.

Tagad tas ir servitūta ceļš, kas nozīme, ka "Volānu" īpašniekiem turpmāk tas būs jāuztur pašiem, ko iespēju robežās ar esošiem resursiem saimnieki jau ir darījuši visus šos gadus, taču apjomīgu ceļa remontu viņi atļauties nevar.

"Volānu" saimniece tomēr pauda cerību, ka jaunajai apvienotajai Balvu novada vadībai būs iespēja piesaistīt lielāku finansējumu ceļu sakārtošanai, savukārt pagasta vadītāja piebilda – ja dotācijas būs lielākas, ceļa posmu būs iespējams iekļaut atpakaļ reģistrā un izremontēt.

Ministru kabineta noteikumi nosaka – lai veiktu izmaiņas ceļu un ielu reģistrā, jāiesniedz iesniegums "Latvijas Valsts ceļiem" (LVC). Lai arī LVC reģistrē šīs izmaiņas, nav apkopoti dati par to, cik daudzi pašvaldību ceļu ir izslēgti no reģistra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt