Balvu novada pašvaldība piecām virpuļviesulī cietušajām saimniecībām piešķirs 7525 eiro

Pēc postījumu apmēra novērtēšanas, kā arī, ņemot vērā to, kādi ir saimnieku plāni attiecībā uz sagrautajām ēkām – vai tās tiek plānots atjaunot, vai tajās tiek plānots turpmāk dzīvot un tamlīdzīgi -, Balvu novada pašvaldība piecām virpuļviesulī cietušajām saimniecībām izmaksās 7525 eiro pabalstu, informēja pašvaldībā.

Pusi no minētās izmaksātās summas Balvu novada pašvaldībai kompensēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), tādējādi sniedzot savu atbalstu postošajā vētrā cietušajiem.

Balvu novada domes pašvaldības priekšsēdētājs Aigars Pušpurs stāstīja, ka pēc apsekošanas situācija ir drūma. Vissliktākais esot tas, ka neviena no mājām nav bijusi apdrošināta. Pašvaldība nespēj segt visus izdevumus, bet nodrošinās tik daudz, lai cilvēkiem būtu jumts virs galvas. Pēc Pušpura teiktā, nauda tiks izmaksāta nekavējoties.

Balvu novada domes pašvaldības priekšsēdētājs Aigars PušpursLāsma Zute

  Pašvaldības Sociālā dienesta izveidotā komisija pieņēma lēmumu divām nopostītajām saimniecībām piešķirt maksimālo pabalstu - sešu Ministru kabineta noteikto minimālo mēnešu darba algu apmērā. Vienai saimniecībai - četru minimālo mēnešu darba algu apmērā, ņemot vērā to, ka māja tiek apdzīvota sezonāli. Saimniecībai, kura cietusi salīdzinoši nedaudz, tiks piešķirts pabalsts vienas minimālās mēneša algas apmērā. Savukārt vienai saimniecībai - puse no vienas minimālās mēneša darba algas. 

  Pašlaik vēl tiek aprēķināti Golvaru kapsētas postījumu apmēri. Lai arī sagāztie koki tika operatīvi novākti un kapi sakopti, plānots, ka kapsētai tiks nomainīts sabojātais žogs, izmantoti arboristu pakalpojumi, lai novāktu aizlauztos, bīstamos kokus, kā arī veikti vēl citi darbi. 

  Tāpat arī vētrā cietušās ģimenes ir piesaistījušas tuvākus un tālākus radus, draugus un kaimiņus, lai likvidētu vētras sekas un atjaunotu savas saimniecības. 

  KONTEKSTS:

  Balvu novadu sestdien, 6. jūlijā, pēcpusdienā skāra postošākā dabas stihija pēdējo gadu laikā, kurā virpuļviesulis nodarījis smagus zaudējumus mājsaimniecībām Bērzpils pagastā. Dzīvojamām mājām norauti jumti ar visām spārēm, bojātas sienas, griestu segums un nogāzti koki.

  Eiropas Vētru laboratorija atzinusi, ka Balvu novadā plosījies tornado, kas Latvijā ir reta parādība.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti