Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pabeigti drošības reidi

Balvu novadā gads uz ceļiem sācies rāmi; daudz riteņbraucēju bez atstarotājiem

Balvu novadā Jaungada nakts uz ceļiem bijusi mierīga. Tiesa, aizvien netrūkst riteņbraucēju, kuri brauc bez atstarotājiem, kā arī autovadītāju, kuri brauc pārāk ātri.

Kopā ar Latgales reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības inspektoriem reidā devās Latgales reģionālā televīzija. Policisti pārbauda gan to, vai šoferi nav lietojuši alkoholiskus dzērienus, gan arī, vai riteņbraucēji un gājēji ievēro drošību uz ceļa.

Kopumā valstī Ziemassvētkos alkohola reibumā pie stūres sēdās vairāk nekā 70 šoferi, bet Vecgada vakarā un Jaunā gada pirmajā dienā 35. Balvu novadā reids rit mierīgi un šoferi satiksmes noteikumus ievēro.

Lielākoties pārkāpumi, kas svētku laikā konstatēti Balvu novadā, saistās ar gājēju un riteņbraucēju neapdomību: diennakts tumšajā laikā pārvietošanās pa ceļa braucamo daļu bez gaismu atstarojošās vestes vai apģērbā iestrādātiem atstarojošiem elementiem.

"Diennakts tumšajā laikā viena no būtiskākajām problēmām tomēr ir riteņbraucēji.

Viņi nevelk tās gaismu atstarojošās vestes. (..)

Otrs bija: ātrumu pārsniedza, un trešais bija - nebija apdrošināšanas un nebija izieta valsts tehniskā apskate," teica Latgales Reģionālās pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas jaunākā inspektore Karīna Čerevina.

Kopumā Latvijā Jaungada naktī sastādīti vairāk nekā 380 administratīvo pārkāpumu protokoli. Lai arī stingrāku sodu rezultātā dzērājšoferu skaits mazinājies, tieši svētku laikā arvien gadās pa kādam nopietnam pārkāpumam, kur dominē arī alkohola lietošana. Vairāk tas gan novērots nevis lielpilsētās, bet lauku reģionos.

Kopumā Balvu un citu Latgales reģiona novadu inspektori svētku reidus vērtē kā salīdzinoši mierīgus. No 31. decembrī pieķertajiem 16 dzērājšoferiem Latgalē ir tikai viens pārkāpums. Tas pierāda, ka šoferi gadu no gada tomēr kļūst apzinīgāki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti