Balvos samazina ielu apgaismojumu un veido kurināmā krājumus

Balvu pilsētā pakāpeniski sāk samazināt ielu apgaismojumu, lai taupītu budžeta līdzekļus. Tāpat taupības nolūkos novada pašvaldība ir uzsākusi veidot malkas un šķeldas krājumus ne tikai šai, bet arī nākamajai apkures sezonai. Vietējie iedzīvotāji atbalsta pašvaldības aktivitātes.

Balvos samazina ielu apgaismoju un veido kurināmā krājumus
00:00 / 03:39
Lejuplādēt

Vairākās Balvu pilsētas ielās jau no 25. augusta ir izslēgts gandrīz katrs otrais ielas gaismeklis. Uzrunātie iedzīvotāji, lai arī atbalsta pašvaldības ieviestos taupības pasākumus, tomēr bažījas par tumšajām pilsētas ielām rudenī un ziemā.

„Ir jātaupa. Īpaši jau mūsu Balvu pilsētā nekas nenotiks.”

„Es eju laukā tikai pusdienā vai no rīta. Vakarā vairāk ārā iet vecāki. Mēs neejam ļoti agri. Kaut kur astoņos, bet tad jau ir samērā gaišs.”

„Es domāju, ka var arī kaut kur citur ietaupīt, jo pilsētā tomēr ir vajadzīgas laternas. Lai vismaz galvenā iela tiktu izgaismota.”

Balvu pilsētas pārvaldes vadītāja Maruta Castrova uzsvēra – lai arī ir pieņemts lēmums samazināt apgaismojuma spožumu ielās, parkos un sporta laukumos, kā arī atteikties no ēku fasāžu, pieminekļu un citu objektu dekoratīvās izgaismošanas, Balvu ielas tumsā nepaliks.

„Mēs esam pieņēmuši tādu lēmumu mēģināt izslēgt katru otro apgaismes ķermeni Balvu pilsētā. Iedzīvotāji tāpēc nepaliks tumsā, jo iedzīvotāju drošība ir ļoti svarīgs faktors. Mums jārūpējas, lai viss būtu kārtībā, lai mēs te neveidotu kādu kriminālo vidi. Tā ka mums vides objekti būtu ļoti spilgti izgaismoti, tā šobrīd arī nav. Protams, būs svētki, un mēs to darīsim. Nebūs tā, ka mēs dzīvosim puskrēslā vai pustumsā. Pamazām samazinām apgaismojumu tieši tajās ielās, kur šis apgaismojums ir spilgts. Šoreiz būs tā, ka iedzīvotājs tumšā dienas laikā nevarēs sēdēt pie loga un laternas gaismā lasīt avīzi,” sacīja Castrova.

Balvu novadā apkurei tiek izmantota gan malka, gan šķelda, gan granulas. Novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (Latgales partija) uzsvēra, ka pašlaik pašvaldībā līdzās lēmumiem par elektroenerģijas taupīšanu tiek domāts arī par malkas un šķeldas papildu krājumu izveidošanu. Noslēdzies iepirkums par krūmu un koku izciršanu aizaugušajās pašvaldības zemēs.

„Mēs plānojam papildināt malkas krājumus ne tikai šai apkures sezonai, bet arī nākamajai sezonai. Mūsu galvenais uzdevums ir panākt, lai malka ir nozāģēta un stāv krautuvē. Šobrīd nekādi līgumi, nekādi līgumsodi vairs nedod nekādas garantijas. Šie šķeldošanai nozāģētie krūmi ir salikti čupās un malka sakrauta ceļa malā. Tā ir mūsu enerģijas un taupības garantija. Kad mēs redzēsim, ka ir pašvaldības iestādes, kur uzņēmēji nevar nodrošināt ar kurināmo, mēs pārvedīsim to malku uz to vietu, kur tas būs nepieciešams,” pastāstīja Maksimovs.

Pagaidām par siltuma piegādes apjoma samazināšanu runāts netiek. Pašvaldība veido malkas un šķeldas krājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti