Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Dod pieci» viesojas prezidenti

Raizes par pakalpojumu pieejamību slimnīcā

Balvos raizējas par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību

Lai informētu par gaidāmo veselības reformu un īsi pirms medicīnas iestāžu sadales vairākos līmeņos uzklausītu no Rīgas attālāku reģionu iedzīvotāju viedokli, Gulbenes, Balvu un Alūksnes slimnīcās nupat notika Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputātu izbraukuma sēde. Tikšanās laikā galvenais uzsvars likts uz pakalpojumu pieejamības jeb speciālistu trūkumu, kā arī raizēm par turpmāko Dzemdību nodaļas likteni.

Balvu slimnīcas semināru zāle pilna ar vietējiem iedzīvotājiem. Diskusijas ar deputātiem ir aktīvas, sāpīgākais jautājums skar speciālistu piesaisti. Lai arī pēdējo divu gadu laikā Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā darbu uzsāka teju 40 medicīnas darbinieki, ārstu, piemēram, psihiatra un neirologa, aizvien trūkst. Līdz tuvākajai reģionālajai slimnīcai Rēzeknē ir 80 kilometri, Daugavpilij – 120, ko regulāri izbraukāt ir grūti kā iedzīvotājiem, tā ārstiem.

"Mums mēnesī reizi atbrauc no Rēzeknes, bet tanī datumā, kad ir pieraksts, kad viņš atbrauc, mēs saslimstam, mēs nevaram tikt," klāstīja Balvu novada iedzīvotāja Tekla Rimiča.

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība lielākoties apkalpo Gulbenes un četru Ziemeļlatgales novadu iedzīvotājus un paredzams, ka tā turpmāk būs otrā līmeņa slimnīca ar darbību vien septiņos obligātajos profilos.

Gaidāmo slimnīcu sadali līmeņos iedzīvotāji un slimnīcas vadībā vērtē ar bažām. Pagaidām Balvu–Gulbenes slimnīca ierindojas otrajā līmenī un tas ir viens no zemākajiem. Atsevišķu slimnīcu nodaļu slēgšana vai pārmaiņas draud gan šai, gan citām slimnīcām Latgalē.

"Ir jautājumi gan par Krāslavas slimnīcu, kā viņiem tālāk būt, gan arī nedaudz neatrisināts vēl Ludzas slimnīcas jautājums. Ir apdraudēta, iespējams, Balvu slimnīcā Dzemdību nodaļas tālākpastāvēšana, un Gulbenes slimnīcā tas ir traumpunkts un infekciju nodaļas pastāvēšana," atzina Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Trupovnieks (Zaļo un Zemnieku savienība).

"Manis pēc var būt arī 10 līmeņi, ja kādam politiķim to vajag vai kāds vēlas tādā veidā veikt kaut kādu šo selekciju. Bet būtiskākais ir nesamazināt šo slimnīcu sniedzamo pakalpojumu apjomu," sacīja SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis.

Pacienti uz Balviem brauc arī no Viļakas, Rugājiem, Baltinavas un citiem novadiem. Dzemdību nodaļas slēgšana atkal radītu pacientiem raizes iepriekšminētā ģeogrāfiskā novietojuma dēļ. Vidēji gadā šeit piedzimst 350 bērni, kas salīdzinoši nav daudz, tomēr šāda veida pakalpojums tuvāk dzīvesvietai ir svarīgs.

"Te nav nozīme par to, cik tas ir rentabls no valstiskā viedokļa vai cik tas ir nerentabls, ir būtiski, ka šis pakalpojums reģionā ir," uzskata Zeitmanis.

Par Balvu-Gulbenes slimnīcu apvienības, kā arī citu slimnīcu tālāku pastāvēšanu un sadali, iespējams, piecos līmeņos, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas, Veselības ministrijas un citi Saeimas deputāti lems 27. decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti