Balvos pēc autobusa iebraukšanas veikala sienā uzlabos autoostas infrastruktūru

Aizvadītajā nedēļā Balvu autoostas teritorijā autobuss, atgriežoties no reisa "Tilža–Balvi", iebrauca veikala sienā, negadījumā bojā gāja vīrietis, kurš sēdēja uz soliņa pretī autobusa apstāšanās vietai. Traģiskais notikums ir aktualizējis jautājumu par Balvu autoostas teritorijas infrastruktūras drošumu.

Balvos pēc autobusa iebraukšanas veikala sienā uzlabos autoostas infrastruktūru
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šobrīd policija veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu notikušā apstākļus, kādēļ šoferis neapstājās pie platformas, bet gan pārbrauca tai pāri, ietriecoties ēkas sienā un uzbraucot virsū 1974. gadā dzimušajam vīrietim, kurš sēdēja uz soliņa pretī autobusa apstāšanās vietai. Vīrietis no gūtajām traumām slimnīcā mira.

"Saistībā ar notikušo Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Balvu iecirkņa likumsargi nekavējoties uzsāka kriminālprocesu pēc krimināllikuma 21. nodaļas, tas ir pret noziedzīgiem nodarījumiem pret satiksmes drošību. Šobrīd izmeklēšanas ietvaros ir nozīmētas visas nepieciešamās ekspertīzes, tajā skaitā arī transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa ekspertīze, lai izslēgtu varbūtību, ka tieši transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis ir kļuvis par šī ceļu satiksmes negadījuma cēloni," norādīja Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Ēkas siena daļēji ir sabrukusi, šobrīd vietā, kur iebrauca autobuss, siena ir norobežota un aizklāta ar plāksnēm. Negadījumā iesaistītais autobuss un tā šoferis ir no pārvadāšanas uzņēmuma SIA "Latvijas Sabiedriskais autobuss". Rakstiski par notikušo atbildēja uzņēmuma valdes locekle Dace Aizupiete, kura neko vairāk par notikušā iemesliem neminēja.

"Varam apliecināt, ka notikušajā iesaistītais autobusa vadītājs ir ar daudzgadēju pieredzi – autobusu vada jau 20 gadus, un notikušais ir liels šoks un pārdzīvojums arī viņam.

Tāpat esam sazinājušies arī ar cietušā ģimeni un apliecinājuši gatavību nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu turpmāk veicamajās darbībās," norādīja Aizupiete.

Traģiskais negadījums liek pievērst uzmanību autoostas teritorijas infrastruktūrai. Platforma, kur apstājas autobusi, ir tieši pretī soliņiem un ēkas sienai, un atrodas vien dažu metru attālumā. Arī pārvadāšanas uzņēmumā norādīja, ka notikušais aktualizē vajadzību pēc autoostu infrastruktūru uzlabojumiem, piemēram, apstāšanās platformu izveidi un augstāku apmaļu izbūvi.

Balvu autoosta atrodas tirdzniecības centrā, ēka pieder uzņēmumam SIA "Alfa Development", kura izīrē telpas tur esošajiem tirgotājiem un arī Balvu autoostai. Latvijas Radio neizdevās sazināties ar ēkas īpašniekiem, taču Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs apliecināja, ka ar ēkas saimniekiem ir vienojušies, ka būs izmaiņas, lai teritoriju padarītu drošāku.

"Plānots, ka pirms perona tiks uzlikti četri gulošie policisti, lai novērstu, ka autobusa vadītājs mēģina gana aši piebraukt pie perona ar domu, ka pēdējā brīdī nobremzēs." Tāpat tiek domāts, ko darīt ar soliņiem, kas atrodas tieši pretī autobusu apstāšanās vietai. "[Vai] pirms soliņiem, kas atrodas 2 metrus no perona, autobusa priekšā uzlikt barjeru jeb stabus, kas noturētu, ja notiek līdzīga situācija un kas varētu novērst uzbraukšanu cilvēkam."

Iespējams, ka soli tiks demontēti un pārvietoti uz sāniem, kur gan nav nojumes, lai patvertos no lietus un sniega. Jautājot, vai priekšsēdētājs zina ko vairāk par notikušā iemesliem, Maksimovs atbildēja, ka šoferis sajaucis pedāļus.

"Pēc man pieejamās informācijas, autobusa vadītājs lielā ātrumā piebrauca pie perona ar domu, ka viņš strauji piebremzēs perona beigās.

Bet viņš tikai dažas dienas bija braucis ar šo autobusu, līdz šim bija braucis ar mehānisko kārbu, bet šim autobusam, kas negadījumā iesaistīts, bija automātiskā kārba – sajauca pedāļus!

Kad bija jāspiež uz bremzes, viņš piespieda gāzes pedāli!" zināja stāstīt Balvu novada domes priekšsēdētājs.

Darbus, kas nepieciešami, lai uzlabotu drošību vietā, kur piebrauc autobusi un atrodas cilvēki, finansiāli gatavs segt ēkas īpašnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt