Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vēlēšanu iecirkņi sāk darbu

Balvos izveido āra bibliotēku

Balvos izveido āra bibliotēku

Balvu Centrālā bibliotēka šogad atzīmēs darbības septiņdesmit gadus, un viena no jubileja gada aktivitātēm ir lasīšana ārā – pilsētas skvērā. Nupat izveidota āra bibliotēka jeb radošais bibliotēkas kvartāls, kur izvietoti vairāki netradicionāli grāmatu plaukti un zviļņi. Ideja par bibliotēku āra apstākļos aizgūta no ārzemju pieredzes pirms diviem gadiem un ir pirmā šāda veida iniciatīva Latgalē.

Balvu pilsētas skvērā rosās paši jaunākie pilsētas iedzīvotāji. Bibliotēkas radošajā kvartālā notiek Balvu Centrālās bibliotēkas 70. dzimšanas dienas svinības. Aktīvākie grāmatu lasītāji savus mīļākos latviešu autoru dzejoļus iemācījušies no galvas.

Lielākā dāvana sev un lasītājiem jubilejas svētkos ir pirmās Latgalē āra bibliotēkas atklāšana. To veido deviņi grāmatu plaukti – līdzīgi skaļruņiem, kas izvietoti apkārt vairākiem zviļņiem. Tie paredzēti gan lasīšanai, gan kāpelēšanai un rotaļām, bet ne skrituļošanai vai riteņbraukšanai. Radošajās darbnīcās aktīvi iesaistījās arī paši mazākie – bērnudārzu audzēkņi, kuri tikai šajā mācību gadā apguva burtus.

Bibliotēkas darbinieki novērojuši, ka bibliotēkas pakalpojumu lietotāju skaits gadu no gada tomēr sarūk, taču ne bērnu vidū.

Arvien atzinīgāk lasītāji novērtē netradicionālas idejas, tā, piemēram, āra bibliotēku skolēni apmeklēs arī turpmāk – vasaras brīvlaikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti