Dienas ziņas

Kuldīgā sāk darboties senioru dienas centrs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Īstenojot projektus, cīnās par novada nākotni

Baltinavas novads projektu īstenošanai aizņemsies pusmiljonu eiro

Baltinavas novadā šogad plāno īstenot vairākus projektus, ņemot aizņēmumu Valsts kasē vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā. Pašvaldībā uzsver – projektu realizēšana esot viens no risinājumiem, kā attīstīt novadu un mēģināt saglabāt tajā dzīvojošo iedzīvotāju skaitu. Cita veida, kā iegūt projektiem nepieciešamos līdzekļus, neesot.

Baltinavas novads pēc iedzīvotāju skaita ir mazākais Latvijā. Pašlaik šeit dzīvo ap 1000 cilvēku. Meklējot risinājumus, kā saglabāt iedzīvotāju skaitu, pašvaldībā tika pieņemts lēmums par vairāku projektu realizāciju, kas saistīti ar infrastruktūras pieejamības un kvalitātes uzlabošanu.

"Ir jācīnās par to, kas vēl ir. Jo saprotam, ka demogrāfiju mēs te atlikušie neuzcelsim un cilvēku te vairāk nepaliks. Tas ir galvenais, man liekas, projektu bīdīšanas iemesls," teicis Baltinavas novada pašvaldības projektu vadītājs Gatis Siliņš.

Šogad Baltinavas novada pašvaldība cer realizēt deviņus projektus. Šim mērķim plānots ņemt aizņēmumu Valsts kasē vairāk nekā 500 tūkstošu eiro apmērā, kas ir teju puse no šī gada pašvaldības budžeta. No tiem aptuveni 400 tūkstoši eiro īstermiņa aizņēmums, savukārt pārējā summa – ilgtermiņa aizņēmums.

Lielākās izmaksas plānotas ceļu sakārtošanai, gan pārbūvējot pašvaldības grants ceļus, gan noasfaltējot divus kilometrus garu ceļa posmu līdz novada lielākajam uzņēmumam – zemnieku saimniecībai „Riekstiņi” un „Amatnieki”. Tā kā darbs saimniecībā saistīts ar graudkopību un mežizstrādi, ceļš ir ļoti noslogots cauru gadu.

"Mums ir autoparks uz kādām septiņām smagajām automašīnām. Ja mēs ņemam vērā arī darbinieku automašīnas, tās ir kaut kādas 40 – 50 automašīnas. Arī 12 ģimenes, es esmu paskaitījis, šo ceļu izmantos," teicis Z/S „Riekstiņi” un „Amatnieki” saimnieks Guntars Bartkevičs.

Pērnajā gadā jau iesākta Baltinavas novada muzeja labiekārtošana, izremontējot vienu telpu. Taču, kā stāsta muzeja vadītāja Antra Keiša, muzejā joprojām nav piemērotu apstākļu, lai izvietotu gadiem krāto ekspozīciju par novada vēsturi. Šobrīd apmeklētāji ar to var iepazīties tikai no rokrakstā rakstītiem aprakstiem.

Bez minētajiem ceļu un muzeja labiekārtošanas projektiem vēl plānots iegādāties jaunus krēslus Baltinavas Kultūras namam, dažādu aprīkojumu uzņēmēju atbalstam, tautu tērpus novada jauktajam korim, kā arī papildināt zivju resursus novada divos ezeros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti