Sadaļas Sadaļas

Baltijas valstu un Vācijas ārlietu ministri apņemas ciešāk sadarboties Eiropas drošības jomā

Baltijas valstu ārlietu ministri un Vācijas ārlietu ministrs tikšanās laikā Rīgā otrdien, 13.septembrī, pauda atbalstu ciešākai sadarbībai Eiropas drošības un aizsardzības jomā, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) informācija.

Rīgā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība") ikgadējā "3+1" konsultāciju formātā tikās ar Vācijas ārlietu ministru Franku Valteru Šteinmeieru, Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču un Igaunijas ārlietu ministra vietnieku Mati Māsiku.

Ministri uzsvēra, ka ES ir jāatrod kopīga atbilde uz daudzajiem izaicinājumiem un problēmām, ar kurām šobrīd ES sastopas: migrāciju, „Brexit” un terorisma draudiem.

Ārlietu ministri tiekas, lai pārrunātu iespējas stiprināt Baltijas valstu unVācijas divpusējo sadarbību, drošības politikas jautājumus pēc NATO Varšavas samita, kā arī aktuālos izaicinājumus Eiropas Savienībai. Ministri pārrunāja Varšavas samita lēmumus attiecībā uz sabiedroto klātbūtnes stiprināšanu Baltijas valstīs un turpmākajiem soļiem.

Rinkēvičs atzina, ka sarunas laikā apspriesti Vācijas ārlietu ministra pirms dažām dienām izteiktie priekšlikumu bruņojuma kontroles jomā.

"Šeit tiešām ir būtiski meklēt tos ceļus, kādā veidā uzlabot drošības situāciju Eiropā, neatkāpjoties, protams, no mūsu pamatprincipiem," teica ministrs.

Rinkēvičs: Būtiski meklēt ceļus, kādā veidā uzlabot drošības situāciju Eiropā

ĀM norāda, ka Baltijas valstu pārstāvji pateicās Vācijai par tās lomu reģiona drošības stiprināšanā. Tika atzīmēta nepieciešamība uzturēt dialogu ar Krieviju, lai nodrošinātu lielāku rīcības caurskatāmību un pārredzamību. Sarunās ministri pauda arī atbalstu ciešāki sadarbībai Eiropas drošības un aizsardzības jomā.

Atzīmējot 25 gadus kopš Baltijas valstu un Vācijas diplomātisko attiecību atjaunošanas, ministri arī diskutēja par sadarbību mediju, pilsoniskās sabiedrības, kā arī izglītības un jaunatnes jomās, kurās šobrīd noritot veiksmīga sadarbība ar Vāciju. Tikšanās dalībnieki pieņēma arī kopīgu paziņojumu.

"3+1" formātā Baltijas valstu un Vācijas ministri regulāri tiekas kopš 1994. gada. Sanāksmes rotācijas kārtībā rīko kāda no četrām valstīm. Rīgā sanāksme pēdējo reizi notika 2012. gadā. Latvijā šogad tiek atzīmēti arī 95 gadi kopš diplomātisko attiecību ar Vāciju nodibināšanas, piebilda ĀM.

Jau vēstīts, ka NATO dalībvalstu līderi alianses samitā Varšavā jūlija pirmajā pusē vienojās par spēku pastiprināšanu NATO austrumu daļā - Polijā un Baltijas valstīs, izvietojot tajās daudznacionālas kaujas grupas.

Četrās valstīs tiks izvietoti kaujas grupas: ASV vadīs bataljonu Polijā, Lielbritānija - Igaunijā, Vācija - Lietuvā un Kanāda – Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt