Baltijas valstu premjeri: Mūsu tiekšanās pēc brīvības bija stiprāka par padomju varu

„Mūsu mierīgā tiekšanās pēc brīvības bija stiprāka par padomju varu, jo taisnīgums bija mūsu pusē,” kopīgā paziņojumā piektdien, Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres dienā medijiem raksta Baltijas valstu premjeri – Igaunijas valdības vadītājs Andruss Ansips, Lietuvas – Aļģirds Butkevičs un Latvijas – Valdis Dombrovskis.

Valdības vadītāji atgādina, ka 1939.gada 23.augustā Padomju Savienība un Vācijas Reihs noslēdza slepenu vienošanos, kurā abas valstis bija sadalījušas Eiropu. „Brīvību mīlošās Eiropas nācijas tika pakļautas totalitārajiem režīmam, un sāka valdīt terorisms,” teikts paziņojumā. „Komunisms un nacisms atņēma dzīvības miljoniem cilvēku. Baltijas valstīs nav nevienas ģimenes, kuru nebūtu skārusi šo ļaunprātīgo režīmu vardarbība. Bēdas skāra visas etniskās un sociālās grupas,” atzīmēts paziņojumā.

Taču premjeri norāda, ka tieši 23.augustā 1989.gadā Baltijas tautas spēja parādīt brīvības alku visspilgtāko izpausmi. Proti, šajā dienā divi miljoni cilvēku no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas stāvēja, sadevušies roku rokā, no Viļņas cauri Rīgai līdz Tallinai, lai pieprasītu neatkarības atjaunošanu.

Vēstīts, ka piektdien Baltijas valstīs atzīmē 24. gadadienu kopš vēsturiskās Baltijas ceļa akcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti