Baltijas un Polijas deputāti aicina veidot Eiropas TV kanālu krievu valodā

Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāji aicina Eiropas Komisiju atrast naudu krieviski raidošā Eiropas televīzijas kanāla izveidei un uzturēšanai.

Iepriekš ar šādu aicinājumu vēstulē Eiropas Komisijas prezidentam Žozē Manuelam Barrozo nāca klajā Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas žurnālisti. Ar šo vēstuli Baltijas un Polijas kolēģus tikšanās reizē Lietuvā kolēģus iepazīstināja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica, un parlamentārieši pauda atbalstu šai iniciatīvai, informēja Saeimas preses dienests.

„Eiropai ir vajadzīgs ziņu avots krievu valodā, kas balstās uz spēcīgas žurnālistikas vērtībām un darbojas kā neatkarīgs kanāls, pamatojoties uz tradīcijām, kādas pārstāv neatkarīgu mediju redakcijas. Aicinām Eiropas Komisiju rast finansējumu šāda televīzijas kanāla izveidošanai un uzturēšanai,”  uzsvēra Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāji.

Vēstulē Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas žurnālisti uzsver, ka Krievijas kontrolētie mediji ir kļuvuši par „propagandas mašīnu”, Eiropas Savienības informācijas telpā krieviski piedāvājot radikālu informāciju. Dezinformācija ir vērsta uz lielu daļu krieviski runājošajiem Eiropas iedzīvotājiem un var destabilizēt politisko situāciju Eiropas Savienībā ar krievu diasporas starpniecību, teikts vēstulē.

Kalniņa-Lukaševica līdz 14.aprīlim uzturas Lietuvā, kur notiek Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju tikšanās. Tās darba kārtībā ir jautājumi par situāciju Ukrainā, gaidāmo Austrumu partnerības samitu Rīgā, kā arī Baltijas jūras reģiona sadarbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti