«Baltijas praida 2012» gājienu ar svilpieniem sagaida vairāki protestētāji

Pamatīgā lietū un krusā vairāki simti cilvēku šodien no Ģertrūdes un Tērbatas ielas krustojuma devās lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības "Mozaīka" rīkotajā gājienā "Baltijas praids 2012" uz Vērmanes dārzu, novēroja aģentūra LETA.

Pamatīgā lietū un krusā vairāki simti cilvēku šodien no Ģertrūdes un Tērbatas ielas krustojuma devās lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības "Mozaīka" rīkotajā gājienā "Baltijas praids 2012" uz Vērmanes dārzu, novēroja aģentūra LETA.

Patlaban gājiens Vērmanes dārzu ir sasniedzis. Tā sākumā atskanēja daži svilpieni no skatītāju vidus, bet pie Dzirnavu ielas pasākuma dalībniekus sagaidīja aptuveni desmit cilvēki, kuri svilpa, rādīja nepieklājīgus žestus un turēja pret praidu vērstus plakātus, piemēram, "Pārtraukt agresīvo homoseksuālisma propagandu" un "Pederastija=Pedofīlija".

Policijai izdevies konfrontējošās puses nošķirt un tālāki incidenti nesekoja. Kā novēroja aģentūra LETA, policija aizturēja kādu vīrieti, bet pagaidām nav zināms, vai viņš ir saistīts ar pasākuma dalībniekiem vai tā pretiniekiem.

Pie Saktas puķu tirdziņa gājienu sagaidīja vairāki cilvēki, kas bija tērpušies cūku maskās un turēja plakātu "Latvija izmirst".

Gājiena dalībnieki rotājušies ar "Baltijas praida 2012"un "Mozaīkas" simboliku, bet rokās tur dažādus plakātus un karogus. Manāmi karogi varavīksnes krāsās, kā arī Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Lietuvas, Baltkrievijas un citu valstu karogi.

Uz plakātiem attēloti tādi saukļi kā "Par mīlestību starp cilvēkiem, nevis starp dzimumiem!", "Vienlīdzība un cilvēktiesības visiem!", "Ar mums ir jautri, nāc pie mums" un citi. Tiek atskaņotas dziesmas dažādās valodās, cilvēki laiž ziepju burbuļus.

Pasākumā piedalās arī ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.

Pasākuma vietā atrodas liels daudzums gan pašvaldības, gan valsts policijas pārstāvju. Dažiem no tiem ir suņi, ar kuru palīdzību tiek pārbaudīta apkārtne.

Gājiena dēļ ierobežota satiksme Vērmanes dārza apkārtnē. Ar dzeltenām metāla barjerām norobežoti Vērmanes dārzam pieguļošie Elizabetes un Tērbatas ielas posmi.

Vērmanes dārzā tagad notiks sapulce "Par cilvēktiesībām". Plānots, ka plkst.15 uzrunu teiks Gārbere. Uzrunas teiks arī ASV valsts sekretāres palīga vietnieks ASV Valsts departamenta Demokrātijas, cilvēktiesību un darba lietu birojā Tomass Melia un ASV vēstnieks Igaunijā Maikls Polts.

Ar ASV vēstniecības atbalstu pasākumā "Par cilvēktiesībām" Vērmanes dārza estrādē plkst.15 uzstāsies ASV "indie" roka grupa "Betty".

Baltijas praidā Rīgā īpašā nevalstisko organizāciju kapacitātes stiprināšanas pasākumā piedalās arī LGBT organizāciju pārstāvji un cilvēktiesību aktīvisti no septiņām bijušās Padomju Savienības bloka valstīm, kur pulcēšanās brīvība vēl aizvien ir liegta. Šis ir pirmais šāda veida solidaritātes pasākums bijušās PSRS teritorijas valstu starpā.

Kā ziņots, pirmais seksuālo minoritāšu gājiens jeb praids Rīgā notika 2005.gadā. Tolaik gājienu vērot bija ieradušies tūkstošiem skatītāju, starp kuriem liela daļa bija šī pasākuma pretinieki. Protestētāji mēģināja aizšķērsot gājienu, veltīja gājiena dalībniekiem lamas un rupjības, kā arī apmētāja tos ar olām un tomātiem.

2006.gadā tiesa praidu aizliedza, taču, neskatoties uz to, notika vairāki pasākumi. Dievkalpojumā Anglikāņu baznīcā praida pretinieki dievkalpojuma dalībniekus un mācītājus apmētāja ar izkārnījumiem un olām. Policija aizturēja 14 personas, arī vienu nepilngadīgo.

2007.gadā praids notika Vērmanes dārzā, tika aizturēts tēvs un dēls, kuri pasākuma laikā spridzināja petardes, tādejādi apdraudot cilvēku drošību.

2008. un 2009.gadā seksuālo minoritāšu gājieni noslēdzās bez ievērojamiem incidentiem, taču tos pavadīja kristīgo konfesiju organizētas protesta akcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti