Panorāma

«Prāta Vētra» Mežaparkā pulcē 60 000

Panorāma

Izglītības ministrijas datu bāzei ierobežota pieejamība

Baltijas jūras eskadra svin 20. gadadienu

Baltijas jūras eskadra «Baltron» svin 20. gadadienu

Baltijas valstu jūras eskadra “Baltron” svin 20. gadadienu. “Baltron” izveidota 1998.gada augustā, lai nodrošinātu pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera un krīzes laikā.

Šo gadu laikā Latvija, Lietuva un Igaunija deleģējusi kuģus, kas piedalās jūras atmīnēšanas operācijās, meklēšanas un glābšanas darbos, kā arī militārajās mācībās, uzlabojot kuģošanas drošību Baltijas jūrā.

“Baltron” gadadienā svinīgs pasākums norisinājās Rīgas pasažieru ostā, kur klāt bija Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jūras spēku komandieri un arī šī brīža “Baltron” komandieris Audris Venckūns.

NBS Jūras spēku komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis norādīja, ka 20 gadi – “tas ir pēc būtības viena virsnieka dienests, vesela virsnieku paaudze ir uzaugusi šajā sadarbībā”.

“Un pats galvenais, kas ir izveidojies – jebkurā apmācības procesā mūsu trīs Baltijas valstu virsnieki saskaras. Un es te nemaldītos sakot: divi trīs gadi dienesta jūras spēkos – jūs jau pazīstat pusi no virsniekiem Lietuvā un Igaunijā, jo jūras spēki skaitliski nav lieli. Tādēļ tas, manuprāt, ir lielākais ieguvums, ka veidojas cilvēcisks kontakts,” sacīja Vizulis.

 “Mēs esam mazas valstis, tāpēc mums jāpalīdz cits citam. Esot kopā, mēs esam spēcīgāki,” pauda Audris Venckūns.  

Pēcpusdienā arī apmeklētājiem bija iespēja ielūkoties lietuviešu “Jotvingis”, kā arī  kuģos “Virsaitis”, “Tālivaldis” un “Rēzekne”. No tiem “Baltron” sastāvā ir "Jotvingis" un Latvijas Jūras spēku mīnu meklētājs "Tālivaldis", kura uzdevums ir mīnu meklēšana.

“Mīnu meklēšana notiek ar tādu iekārtu kā sonārs. Un, ja sonārā esam pamanījuši ko aizdomīgu, tad tiek veikta tuvāka izpēte. Tam tiek izmantoti zemūdens roboti, kā arī ūdenslīdēju palīdzība,” pastāstīja kuģa “Tālivaldis” elektromehāniskās komandas komandieris Renārs Važa.

“Baltron” vienību veido divi mīnu kuģi, štāba un apgādes kuģi. Kuģus Baltijas valstis vienībai deleģē uz konkrētu periodu, bet, kad laiks pagājis, to vietā nāk citi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt