Baltijas jūrā avarējušās lidmašīnas izmeklēšanu turpinās Vācija

Pēc lidmašīnas iegāšanās Baltijas jūrā Latvijas dienestiem ir izdevies atrast pierādījumus, tostarp bojā gājušo mirstīgās atliekas, kuras nodotas ekspertīzei, bet tagad notikušā izmeklēšanu turpina Vācijas dienesti.

Baltijas jūrā avarējušās lidmašīnas izmeklēšanu turpinās Vācija
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Latvijas Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktore Anita Šķinuma norādīja: “Negadījuma vietā Latvijā visi iesaistītie dienesti veica primārās darbības, veica meklēšanas, glābšanas darbus, līdz ar to ir precīza negadījuma vieta. Visi nepieciešamie pierādījumi – atlūzas un personīgās lietas tika savāktas. Izmeklēšana nodota Vācijas izmeklēšanas birojam, kas tālāk arī veic izmeklēšanu.”

Dienesti lēmuši necelt no jūras ārā atlūzas, bet gan negadījuma vietu apsekot ar bezpilota kuģi jeb dronu. Šķinuma stāstīja: “Ar dronu palīdzību tiks vēlreiz apsekota negadījuma vieta. Šajā incidentā bija četri bojāgājušie. Ķermeņa daļas, kas tika atrastas, tika nodotas kriminālpolicijas atbildībā. Viņi ir uzsākuši kriminālprocesu.”

KONTEKSTS:

Baltijas jūrā svētdien, 4. septembrī, vakarā netālu no Ventspils avarēja privāta, Austrijā reģistrēta pasažieru lidmašīna "Cessna 551", būvēta 1979. gadā. Tā pacēlusies no Spānijas dienvidiem plkst.15.56 pēc Latvijas laika. Savā ceļā divreiz mainīja virzienu – Parīzē un Ķelnē – un pēc tam devās pāri Baltijas jūrai, palidojot garām Zviedrijai piederošajai Gotlandes salai. Plkst.20.37 radaros tika fiksēts, ka lidmašīna strauji zaudē augstumu un ātrumu, pēc tam lidaparāts no radariem pazuda.

Pāris dienas pēc avārijas netālu no Ventspils, kur avarēja privātā pasažieru lidmašīna, atrastas, iespējams, cilvēka ķermeņa daļas. Vēlāk ar robota palīdzību jūras dzelmē atpazītas avarējušās lidmašīnas korpusa daļas un bojāgājušo mantas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti