Panorāma

Smaga avārija uz Liepājas šosejas

Panorāma

VID pārcelsies uz dārgām telpām

Veidos digitālu Baltijas ceļa karti

«Baltijas ceļš» tiks iemūžināts digitālā kartē

2014. gadā atritēs 25 gadi kopš akcijas „Baltijas ceļš’, kurā aptuveni 2 miljoni cilvēku sadevās rokās, izveidojot 600 km garu cilvēku ķēdi, kas savienoja trīs Baltijas valstis – Lietuvu, Latviju un Igauniju. Šī emocionālā akcija ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Eiropas digitālā bibliotēka „Europeana” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina Latvijas iedzīvotājus svinēt Baltijas ceļa gadadienu, izveidojot internetā Baltijas ceļa karti.

Cilvēki, kas toreiz piedalījās dzīvajā cilvēku ķēdē, aicināti 23. un 24. augustā Rīgā Esplanādē ierasties ar savām piemiņas lietām. Tas var būt jebkas - mugursoma, trolejbusa biļete, pārnēsājamais radio, fotogrāfija, vai rotaļlieta, kas turēta rokās, stāvot Baltijas ceļā. Līdzpaņemtie priekšmeti, tiks noskenēti un kartē atzīmēti to atrašanās vietā.

„[Tas] dod iespēju katram no mums piedalīties ar savām atmiņām, saviem piemiņas priekšmetiem, ar savu ģimenes izjūtu šajā vienreizējā akcijā. Līdz ar to es arī gribētu aicināt visus, un jums būs iespēja noskenēt savas mīļākās fotogrāfijas no šī laika, savas dziļākās atmiņas par Trešās atmodas laiku Latvijā. Pats skaistākais šajā projektā būs tas, ka mēs to atdzīvināsim ar intervijām, ar videomateriāliem, ar fotogrāfijām, ar priekšmetiem šo ķēdi iedzīvināsim tādu, kāda viņa bija. Un tas ir atkarīgs no cilvēku atsaucības. Ķēde [Latvijā] gāja cauri četriem rajoniem un katrs, kas tur piedalījās, ir aicināts kaut kādā veidā iemūžināt to posmu, kurā viņš atradās," par Eiropas digitālās un Latvijas Nacionālās bibliotēkas sadarbības projektu stāsta Ineta Kivle.

Lietuvā Baltijas ceļa atceres dienas un materiālu vākšana digitālajam Baltijas ceļam notika 9. un 10. augustā.

Baltijas ceļš Latvijā, Lietuvā un Igaunijā notika 1989. gada 23. augustā – Molotova–Rībentropa pakta 50. gadadienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti