Baltijas ceļa trīsdesmitgadei veltīto svinīgo pasākumu Rīgā varēs skatīties LTV tiešraidē

Latvijas Televīzija (LTV) Baltijas ceļa 30.gadadienā piektdien, 23.augustā, piedāvās svētku programmu. Tostarp tiešraidi no Brīvības laukuma Rīgā, kur piektdienas vakarā notiks svinīgs pasākums, liecina LTV informācija.

Plkst.17.00 LTV1 būs skatāma Askolda Saulīša dokumentālā filma "Baltijas brīvības ceļš".

Savukārt uzreiz pēc LTV1 Dienas ziņām – plkst.18.55 sāksies tiešraide no Brīvības laukuma, kur kopā ar Henrietu Verhoustinsku un Gundaru Rēderu tiksimies svinīgā notikumā par godu Baltijas ceļa trīsdesmitgadei. Kopā ar kori "Pa Saulei" diriģenta Jāņa Ozola vadībā, solistiem Ati Ieviņu un Jāni Buķeli izdziedāsim tā laika leģendārākās dziesmas, bet hiphopa mūziķis Ozols kopā ar kori piedāvās Baltijas ceļa himnu "Atmostas Baltija" jaunā skanējumā.

Pasākumu vadīs aktieris Jēkabs Reinis, bet skatītājus uzrunās Valsts prezidents Egils Levits un Atmodas laika līderis, Latvijas Tautas frontes pirmais vadītājs Dainis Īvāns.

Pēc svinīgā pasākuma LTV tiešraide turpināsies ar īpašiem atmiņu stāstiem un intervijām.

Savukārt plkst.21.15 LTV1 pirmizrādi piedzīvos žurnālistu Gundara Rēdera, Oditas Krenbergas un režisora Uģa Kronberga dokumentālā filma "700 brīvības kilometri". Kā tapa Baltijas ceļš, ko mēdz dēvēt arī par pasaules vēsturē pirmo zibakciju un arī par Baltijā pirmo auto sastrēgumu, kad grūti bija pagūt izbraukt no lielajām pilsētām, lai aizpildītu tukšākos posmus uz perifērijas ceļiem?

Kā bija iespējams tomēr mērķi īstenot – zem svešas varas, bez mobilajiem telefoniem un interneta, paļaujoties vien uz līdzcilvēku brīvprātību? Lai to noskaidrotu, LTV filmēšanas grupa ar vienu no tā laika padomju Latvijas populārākajiem ražojumiem – mikroautobusu “Latvija” – devās vēsturiskajā maršrutā, lai satiktu Baltijas ceļa dalībniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti