Baltijas ceļa 25.gadskārtu pieminēs ar 50 pasākumiem

Šovasar aprit 25.gadskārta kopš akcijas "Baltijas ceļš". Svinībās notiks vairāk nekā 50 pasākumi, kas ilgs no augusta līdz pat decembrim. Kulminācija paredzēta augustā ar starptautisku konferenci un Baltijas ceļam veltītu koncertu pie Brīvības pieminekļa.

Visi pasākumi, kas vēl šovasar un rudenī ir gaidāmi saistībā ar Baltijas ceļa 25.gadadienu, ir pieejami interaktīvā kalendārā, kas atrodams gan Ministru kabineta mājaslapā, gan vairāku citu iesaistīto ministriju, iestāžu un organizāciju mājaslapās.

Pasākumu kulminācija ir gaidāma laikā no 20. līdz 25.augustam, kad notiks spilgtākie pasākumi, taču līdz ar jaunā mācību gada sākumu Baltijas ceļa aktīvisti dosies uz skolām un universitātēm, lai par tālaika notikumiem vēstītu jaunajai paaudzei.

Pasākumiem ir trīs virzieni - pirmais ir fiksēt Baltijas ceļa dalībnieku un organizatoru atmiņas, otrais - atgādināt tiem, kas vēl nebija piedzimuši par to, kas notika Baltijas ceļa laikā. Treškārt, ar dažādu pasākumu palīdzību maksimāli iesaistīt sabiedrību akcijas atceres pasākumos.

Jubilejas pasākumi sāksies 3.augustā ar Piena svētkiem Lucavsalā. Augusta laikā gaidāmi dažādi festivāli, koncerti, mākslinieciskas aktivitātes un sporta pasākumi. Galvenais pasākums būs 23.augustā pie Brīvības pieminekļa - tas būs koncerts par godu 25.gadadienai, kurā piedalīsies arī abu pārējo Baltijas valstu valdību vadītāji. Koncertā piedalīsies visu trīs Baltijas valstu mūziķu grupas, tostarp arī grupa no Latvijas "Remix", kas atskaņos Atmodas laikā izskanējušās dziesmas.

Kā viens no galvenajiem elementiem 25.gadadienā ir katra personīgais stāsts par tā laika izjūtām. Projekta autori cer savākt pēc iespējas vairāk Baltijas ceļa dalībnieku atmiņu stāstījumus. 23.augustā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Baltijas valstu ministri ierakstīs savus Baltijas ceļa stāstus.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāja Baiba Moļņika savos stāstos aicina dalīties ikvienu: "Šī virtuālā platforma "Thebalticway.eu" ir izveidota it kā no vienas puses ļoti vienkāršā, bet ļoti laba, aicinoša. Tur nav sarežģītu instrukciju, ir tikai jāgrib, ir jānāk, ir jāpiedalās. Mēs ceram, ka apvienojot, no vienas puses, šo vēsturi un, no otras puses, inovāciju tehnoloģijas, mēs radīsim to, kam būtībā būtu jābūt ikdienā, ka šīm komunikācijām, šīm tehnoloģijām ir jāiet roku rokā ar saturu, ar piepildījumu."

Šogad aprit 25 gadi, kopš Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji sadevās rokās, vienojot vairāk nekā miljons cilvēku ķēdē, kas visā pasaulē kļuvusi par simbolu centieniem pēc brīvības un neatkarības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti