«Balticovo» atsāk darbināt notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

Olu ražotāja AS "Balticovo" šonedēļ pabeigusi visus bioloģiskās sadzīves notekūdeņu attīrīšanas iekārtas avārijas novēršanas darbus, līdz ar to tā atsākusi darbību, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Iepriekš jau ziņots, ka 11.aprīlī bija sabojājusies notekūdeņu attīrīšanas iekārta, jo notekūdeņu attīrošās baktērijas bija gājušas bojā. Ārkārtas situācijas iemesls baktēriju bojāejai bija ar slāpekli piesātināto tehnoloģisko procesu ūdens iekļūšana iekārtās no avārijas līdzās esošajā mēslojuma ražošanas rūpnīcā SIA "Baltic Energy".

Avārijas rezultātā tika apstādināta iekārtu darbība un nekavējoties pārtraukta attīrītā ūdens novadīšana vidē - uzņēmuma teritorijai cauri tekošajā Verģupītē. Piesārņotais ūdens tika pārvests uz tuvējām attīrīšanas būvēm ārpus uzņēmuma.

Patlaban ir pabeigti iekārtu tīrīšanas darbi un norisinās visu bioloģisko procesu dabīgs atjaunošanās process.

Nedēļas sākumā attīrītajās iekārtās tika ievietotas jaunas attīrošās baktērijas, savukārt Valsts vides dienests (VVD) turpina uzraudzīt attīrītā ūdens kvalitāti un ar to saistītos procesus.

Kā ziņots, VVD situāciju uzņēmumā iepriekš vērtēja kā ļoti nopietnu apdraudējumu, jo ik dienu "Balticovo" vidē novada aptuveni 500 kubikmetrus notekūdeņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti