Dienas ziņas

Lauksaimniece pensionāriem dāvinās zupas sastāvdaļas

Dienas ziņas

Leļļu izstāde „Sajūtu valsis” Aizputē

Labdarības akcijā iepriecina pacientus

«Baltās mājas» centra dalībnieki pirms Ziemassvētkiem iepriecina Līvānu slimnīcas pacientus

Līvānu slimnīcā ilgstošās sociālās aprūpes nodaļā Ziemassvētku sajūtu ienesa biedrības “Baltā māja” dienas aprūpes centra dalībnieki un audzinātāji, ar īpaši sagatavotu Ziemassvētku ludziņu iepriecinot nodaļas sirmgalvjus. 

Turklāt cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem tā ir iespēja uzstāties un vairot  patstāvību. Līvānu slimnīcas pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai būtisks atspaids ir arī vietējo uzņēmēju līdzdalība un ziedojumi.  

Dienas aprūpes centra ar garīgām attīstības traucējumiem audzinātājs un audzēknis, eglītes lomas atveidotāji Maksims Kuzmins un Ivars Bikaunieks atzīt, ka ludziņai sākumā, protams, “bija grūti iemācīties visus tos vārdus”.  

Biedrības “Baltā māja” vadītāja Inguna Badune stāsta, ka ludziņa “bija samērā gara, bet es apbrīnoju, ka visi teksti bija iemācīti, jo iepriekšējos gadus viņiem bija ļoti viegls uzdevums”.

Šādi uzvedumi ir iespēja integrēt sabiedrībā cilvēkus ar garīgās attīstības traucējumiem un vairot viņu pašapziņu, turklāt radīt prieku sirmgalvjiem, kas lielāko laiku pavada savās istabās un gultās.

“Izrāde man patika ļoti. Es varu tikai apbrīnot bērnus, ar kādu entuziasmu viņi visu to darīja,” saka Līvānu slimnīcas Ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas paciente Emīlija Ručevska.

Ziemassvētku labdarības akcijā iesaistās arī Līvānu vidusskolas trešklasnieki. Šoreiz tika zīmēti gan apsveikumi, gan arī bērni piedalījās Ziemassvētku ludziņā. Dažiem bērniem šī ir pirmā saskarsme ar sirmgalvjiem, kuri vairs nespēj sevi aprūpēt.

“Viņi redz, ka ir arī šādi cilvēki. Ka viņi noveco, ka viņiem ir nepieciešama palīdzība. Svarīgi arī bērnus, kuri nesatiek un neredz savā ģimenes lokā šos cilvēkus, sagatavot,” saka Līvānu slimnīcas Ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas koordinatore Sarmīte Driksna.

Būtiska arī sabiedrības līdzdalība labdarības akcijā. Šogad vietējie uzņēmēji finansiāli atbalstīja segu iegādi. Tas palielinās sociālās aprūpes nodaļas pacientu komfortu.

“Guļošam cilvēkam ir ļoti svarīgi, lai viņš justos siltumā, lai viņš justos aprūpēts. Šīs mīkstās segas, kuras ir sagādājuši, nodrošinās veselīgu miegu un atpūtu,” piebilst Sarmīte Driksna.

Šobrīd nodaļā ir 44 pacienti, kuriem nepieciešama apkope pēc smagām slimībām. Jau iepriekš ar biedrībās “Baltā māja” palīdzību saņemts ziedojums - dažādas higiēnas preces.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti