Balstvakcīnu saņēmušajiem Covid-19 sertifikātu vajadzēs lejuplādēt no jauna (precizēts)

Personām, kas saņēmušas balstvakcīnu, būs no jauna jāveic Covid-19 sertifikāta lejuplāde  turpat, kur sertifikāts saņemts pēc primārās vakcinācijas, to preses konferencē skaidroja Nacionālā veselības dienesta (NVD) vadošā eksperte veselības aprūpes jautājumos Līga Gaigala.

Precizējums

Precizēta vietne, kur iespējams no jauna lejuplādēt Covid-19 sertifikātu. Tas iespējams https://covid19sertifikats.lv/, nevis "manavakcina.lv".

Valdība ceturtdien, 6. janvārī, noteica Covid-19 primārās vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņu – pieci mēneši pēc "Janssen" un deviņi mēneši pēc pārējo apstiprināto ražotāju vakcīnu saņemšanas. Tas būs aktuāli pakalpojumu saņemšanai, arī ceļošanai, bet klātienes darbam gan aizvien būs derīgs arī sertifikāts par primāro vakcināciju pret Covid-19.

"1. februārī, lai ceļotu starp dažādām Eiropas valstīm, būs nepieciešams vakcinācijas sertifikāts, kas nav vecāks par deviņiem mēnešiem. Savukārt, kas attiecas uz Latviju, uz vietējiem pakalpojumiem, tad mums ir divi termiņi – deviņi mēneši visām citām vakcīnām, pieci mēneši –  "Janssen" [vakcīnai], un tas stāsies spēkā 15. februārī.

Turklāt Latvijā šīs prasības attieksies tikai uz pakalpojumu saņemšanu, un mēs nemainām prasības attiecībā pret nodarbinātību," skaidroja veselības ministra padomnieks rīcībpolitikas jautājumos Kaspars Bērziņš.

Veselības ministra padomnieks rīcībpolitikas jautājumos Kaspars Bērziņš
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

NVD speciāliste Gaigala preses konferencē skaidroja, ka iepriekš minētās izmaiņas attiecībā uz derīguma termiņa noteikšanu attiecas tikai uz vakcinācijas sertifikātu, bet pārslimošanas sertifikāts darbosies tāpat, kā līdz šim. Jaunie nosacījumi vakcinācijas sertifikāta izmantošanai valsts iekšienē stāsies spēkā no šā gada 15. februāra. 

Covid-19 sertifikāta termiņš netiks ierobežots 12–17 gadu veciem jauniešiem, kas saņēmuši primāro vakcināciju. Tāpat sertifikāta derīguma termiņš netiks ierobežots tiem, kas līdztekus primārajai vakcinācijai ir pārslimojuši Covid-19, kas ir laboratoriski apstiprināts. Tāpat Covid-19 sertifikāta derīguma termiņš netiks ierobežots, ja ir saņemta balstvakcinācija.

Klikšķināt, lai palielinātu:

Avots: Veselības ministrija

NVD speciāliste skaidroja, ka primārās vakcinācijas Covid-19 sertifikāta sākuma termiņš ir nākamā diena pēc otrās potes saņemšanas. Veselības ministrija patlaban izstrādā tehnisku risinājumu, lai no 15. februāra interesenti savā profilā vietnē https://covid19sertifikats.lv/ varētu noskaidrot sertifikāta beigu termiņu, skaidroja NVD speciāliste.

Saņemot balstvakcināciju, Covid-19 sertifikāta lejuplāde būs jāveic no jauna turpat, kur sertifikāts saņemts pēc primārās vakcinācijas – https://covid19sertifikats.lv/, stāstīja NVD vadošā eksperte veselības aprūpes jautājumos.

Balstvakcinācijas sertifikāts kļūst derīgs, pēc tam kad vakcinācijas iestāde ir ievadījusi datus par vakcinācijas faktu "e-veselībā". Jāņem vērā, ka informāciju par veikto balstvakcināciju ārstniecības iestādes drīkst ievadīt "e-veselībā" 48 stundu laikā pēc vakcinācijas.

Klikšķināt, lai palielinātu:

NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča atzīmēja, ka uz 15. februārī Covid-19 primārās vakcinācijas sertifikāta termiņš beidzas gandrīz 350 000 cilvēkiem, no kuriem 172 000 jau saņēmuši balstvakcināciju.

Viņa norādīja, ka pašlaik īsziņas par iespēju saņemt balstvakcīnu nosūtītas ap 55 000 cilvēku. "Gada otrajā pusē atjaunojām īsziņu sūtīšanu, tieši informējot tos cilvēkus, kuriem ir tiesības saņemt balstvakcīnu. Šogad mēs esam plānojuši turpināt, tieši tāpat apzināt cilvēkus," sacīja Juhņēviča.

Covid-19 revakcinācijas sertifikātam patlaban derīguma termiņš nav noteikts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt