Panorāma

Pagrīdes radio – 30 gadu

Panorāma

Lielākie protesti kopš pandēmijas sākuma

Baldones vidusskolā divi skolēni mācības varētu pārtraukt

Baldones vidusskolā divi skolēni varētu mācības pārtraukt Covid-19 prasību dēļ

Baldones vidusskolā divi skolēni varētu mācības pārtraukt, jo viņu vecāki ir pret vakcināciju, kā arī Covid-19 analīžu nodošanu.

Baldones vidusskolā 1. septembrī atgriezīsies un uz savām klasēm dosies 615 skolēni. Līdz tam skolotāji vēl steidz iekārtot mācību klases, bet direktore risina jautājumus, kas saistīti ar nākamnedēļ gaidāmo pirmo lielo testēšanu pret Covid-19. Testi būs obligāti visiem skolēniem, kuriem nebūs derīga Covid-19 sertifikāta. Ja ne testu, ne vakcīnu neizvēlēsies, izglītošanās būs jāturpina ģimenē. Pagājušajā gadā Baldones vidusskolā to izvēlējušies aptuveni 20 bērnu vecāki.

"Šobrīd man ir informācija par diviem vecākiem, kas ir pateikuši, ka bērnus netestēs un nevakcinēs. Es saprotu vecākus, ka viņi varbūt vēl šaubās par vakcināciju, un atbalstu brīvprātīgu vakcināciju. Bet es patiešām neredzu problēmu gandrīz pieaugušam cilvēkam uztaisīt siekalu testu. Tas nav nekāds sarežģījums. Un es pieļauju, ka tas ir vairāk principa jautājums," izteicās Baldones vidusskolas direktore Indra Šmite.

Runa esot par diviem vidusskolēniem, kuri izglītību iegūt ģimenē nevarēs. Jo pašlaik ar zināmu atkāpi Covid-19 dēļ to drīkst darīt līdz 8. klasei ieskaitot.

"Es sazvanījos ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu un jautāju, ko šādā situācijā darīt. Un viņi teica, ja mēs runājam par vidusskolēniem, tad viņiem izglītības ieguve ir beigusies. Bet man ļoti gribas cerēt, ka tās ir tikai emocijas, pirmā brīža protests," stāstīja Šmite.

Ar šādiem protestiem pret obligātu masku valkāšanu nācies daudz saskarties arī iepriekšējā gadā, kas nav bijis viegli, atzina direktore. Maskas būs obligātas arī šogad. Skolēniem bez sertifikātiem tās būs jāvalkā visu laiku.

Ienākot skolā un uzturoties gaiteņos, kā arī citās koplietošanas telpās, visi skolēni būs sejas maskās. Bet pirmo līdz trešo klašu bērni, kā arī citi skolēni, kam būs derīgs Covid-19 sertifikāts, klasēs maskas drīkstēs noņemt.

"Izskatās, ka mani klases bērni vēlas visi nākt uz skolu, satikties un mēs visi kopīgi varēsim mācīties skolā. Ir daži, kas ir vakcinēti," pastāstīja skolotāja Eva Šepetovska. Viņas audzināmajā klasē ir 23 bērni. Tā ir 7. klase, un šiem skolēniem visiem ir vairāk nekā 12 gadu, bet vakcinējušies ir tikai daži. Sarežģītā vecumposma dēļ klases audzinātāja plāno darīt visu iespējamo, lai bērni cits citu neaizskartu par to, ka kāds ir vai nav izvēlējies potēties.

"Es esmu vienmēr par to, ka mēs esam kā trīs musketieri un ka mēs esam visi par vienu un viens par visiem. Ja būs bērni, kas būs vakcinēti un vēlēsies [masku] noņemt un parādīt to pārējiem, droši! Bet es domāju, ka mēs ievērosim kopumu un, tā teikt, solidarizēsimies," sacīja skolotāja.

Direktore arī pieļauj, ka ar laiku arvien vairāk skolēnu varētu nosliekties par labu vakcīnai, redzot, ka tas viņus atbrīvotu no maskas valkāšanas klasē un regulāras siekalu testa nodošanas.

"Vakcinētiem cilvēkiem tomēr dzīve šobrīd ir daudz vienkāršāka. Tas ir jāņem vērā, un droši vien, ka tās izmaiņas būs. Šobrīd mēs jau redzam, ka tā informācija droši vien mainīsies katru nedēļu. Jo dažiem ir šie pārslimošanas sertifikāti arī ar noteiktu termiņu. Šonedēļ viņiem nav jātestējas, nākamnedēļ jau ir. Tā kā tā informācija visu laiku mainīsies," norādīja direktore Šmite.

Atgriešanās pie daļēji attālinātajām mācībām Baldones vidusskolā tiktu izskatīta, ja Covid-19 uzliesmojuma gadījumā vismaz puse klases skolēnu uz mācību iestādi ierasties nevarētu vai slimotu skolotāji, kā tas bija pērn. Pašlaik personāla vakcinācijas rādītāji ir labi. Sertifikāts ir 93% pedagogu un 77% tehnisko darbinieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti