Šogad starp Ziemassvētkiem un Vecgada vakaru ir četras darba dienas, kurām nevajadzētu atšķirties no jebkuras citas darba dienas. Baldones novada domē jau darba nedēļas sākumā katrā kabinetā sastopams tikai pa kādam darbiniekam, galvenokārt nodaļu vadītāji, kuri teju vai “ierakušies papīru kalnos”.
“Meitenēm ir brīvdienas, jo mums ir ļoti daudz pārstrādātu stundu. Mēs Ziemassvētku labdarības akcijai gatavojāmies, tāpēc mums ir daudz pārstrādātu stundu,” stāsta Baldones novada Sociālā dienesta vadītāja Inguna Smildziņa.
Domes izpilddirektore Ilze Simsone, kura filmēšanas brīdī ir augstākā amatpersona, kas atrodas domē, skaidro, ka pašlaik darbā atrodas apmēram puse no visiem darbiniekiem. Viss gan esot pavisam oficiāli: “Citiem ir iedotas brīvas dienas par to, ka viņi ir strādājuši virsstundas, citi pēdējās četras dienas ir paņēmuši atvaļinājumu.”
29. un 30.decembrī dome apmeklētājiem ir slēgta, bet apmēram desmit cilvēki darba vietā atradīsies. “Vairāk būs tieši grāmatvedības darbinieki, kam jānodod gada atskaite. – Kāpēc dome nebūs atvērta apmeklētājiem? – Lai viņi var mierīgi strādāt, lai nenāk cilvēki vēl,” skaidro Simsone.
“Atskaites arī jāsataisa, pēdējās dienās arī maksājumi jāapkopo. Ja nu kāds ļoti, ļoti lauztos iekšā, tad jau prom neaizraidīs,” saka Nekustamā īpašuma un zemes ierīcības nodaļas vadītāja Anita Lapiņa.
Vides aizsardzības un pašvaldību lietu ministrijā skaidro, ka katra pašvaldība savu darbu organizē pati. Nodrošinātai jābūt vien iespējai iesniegt iesniegumus, bet neesot regulējuma, kas noteiktu laikus, kad var tikties ar konkrētām amatpersonām.
Mazāk darbinieku šajā nedēļā ir arī citu novadu domēs, tomēr citviet pašvaldību durvis apmeklētājiem būšot atvērtas. Visi uzrunātie gan piekrīt, ka resursi tiktu izmantoti efektīvāk, ja brīvdienas būtu no Ziemassvētkiem līdz Jaunajam gadam vai vismaz starpsvētku nedēļā visām pašvaldību un valsts iestādēm tiktu noteikts vienāds darba laiks.