Dienas ziņas

Kazahstānā gandrīz 6000 aizturēto

Dienas ziņas

Ženēvā tiekas ASV un Krievijas pārstāvji

Baldonē plāno celt katoļu baznīcu

Baldonē plāno celt katoļu baznīcu

Iedzīvotāju migrācijas dēļ daudzviet Latgalē baznīcas paliek arvien tukšākas, bet lielajās pilsētās un Pierīgā to nepieciešamība pieaug. Sapni par jaunu baznīcu sākusi lolot Baldones draudze. Jau vairākus gadus dievkalpojumi notiek nelielā dzīvojamajā mājā, kas kļuvusi par mazu.

Nelielā baltā ķieģeļu ēka atrodas starp citām dzīvojamajām mājām, un tikai plāksne pie tās liecina, ka te uz lūgšanām pulcējas ticīgie. Zemes gabals ar ēku Rožu ielā draudzes īpašumā nonāca deviņdesmito gadu beigās. Pašiem krājot naudu, ar nelieliem remontiem draudze centusies ēku uzturēt, taču tā ir sliktā stāvokli.  

Anna dzīvo Baldonē vairāk nekā piecdesmit gadus un vienmēr aktīvi darbojusies draudzē. Tā gan nav liela. Nesen Baldones draudzei pievienojās arī Irina, kuru draudze sirsnīgi pieņēmusi. Nesen netālu no draudzes nama ievākusies kāda katoļu ģimene no Latgales un prasījusi, kur tad ir baznīca.

Priesteris Ilmārs Tolstovs, kurš līdztekus Salaspils draudzei kalpo arī Baldonē, stāsta, ka saņēmis Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča svētību, lai sāktu dievnama celtniecību Baldonē. Lai arī izskatītas iespējas par citu zemes gabalu, pagaidām palikuši pie tā paša, uz kura atrodas dzīvojamā ēka. Turpat netālu ir arī luterāņu dievnams un varētu izveidot vienu plašāku, kopīgu stāvvietu. Priesteris ir pārliecināts: "Cilvēkiem vajadzīga lielāka vieta, kur pulcēties, pandēmija jau arī kaut kad beigsies."

Šobrīd draudze strādā pie mājaslapas izveides. Prāvests uzsver, ka ļoti svarīga ir cilvēku līdzdarbošanās. Viņš ir pārliecināts, ka jauno ēku izdosies uzbūvēt, lai arī šobrīd nav nekādu ideju, kur iegūt naudu. Draudzes kontā esot 90 eiro, bet viņš ir optimistiski noskaņots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt