Bailēs no autovadītāja tiesību zaudēšanas daļa uzturlīdzekļu nemaksātāju steidz kārtot saistības

Daļa uzturlīdzekļu nemaksātāju, baidoties no vadītāju tiesību zaudēšanas, steidz kārtot saistības, norāda Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas direktors Edgars Līcītis.

Pēc dažām nedēļām, proti, sākot no šā gada 1.aprīļa, spēkā stāsies Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma izmaiņas, kas paredz bargāku vēršanos pret uzturlīdzekļu nemaksātājiem.

Atbilstoši pērnruden pieņemtajiem likuma grozījumiem no 1.aprīļa uzturlīdzekļu parādniekiem varēs piemērot transportlīdzekļu vadīšanas tiesību aizliegumu.

Šādu aizliegumu Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija gan varēs piemērot tikai gadījumos, kad transportlīdzekļa vadīšanas tiesības parādniekam nav nepieciešamas profesionālo pienākumu veikšanai. Turklāt, lemjot par aizlieguma piemērošanu, būs jāizvērtē, vai tas neradīs būtisku kaitējumu parādnieka vai viņa aprūpē esošu cilvēku interesēm.

Novērojumi liecina, ka jaunā norma jau tagad veicina parādnieku interesi par savu saistību nokārtošanu, atzīst Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas direktors Edgars Līcītis.

Kā stāsta Līcitis, parādnieku interese parādījusies jau tad, kad likuma grozījumi tika skatīti Saeimā.

"Mēs jūtam efektu un, ja mēs skatāmies naudas izteiksmē, tad faktiski jau par 30% ir pieaudzis atgūto līdzekļu apjoms, salīdzinot ar attiecīgo pagājušā gada periodu," norāda Līcītis. "Tā kā efekts jau tagad ir normai, kas vēl nav stājusies spēkā. Tieši tāds mērķis šim likumprojektam arī bija - izmantot visus iespējamos mehānismus, lai motivētu parādniekus kārtot savas saistības. Tos, kas var. Savukārt tiem, kas nevar, ir radīti citi instrumenti jaunajā likumprojektā. Vienošanās instruments atbilstoši savām ekonomiskajām spējām."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt