Panorāma

Reģionu alianse veidos apvienību

Panorāma

Latvija sagaida Soču olimpiešus

Baidoties no policijas, «spaisu» tirgotāji ierobežo darbību

Baidoties no policijas, «spaisu» tirgotāji ierobežo darbību

26 apsekotas „spaisu” tirdzniecības vietas, no kurām likumsargiem izdevās iekļūt vien septiņās. Tāds ir aizvadītās nakts Rīgas pašvaldības policijas reidu rezultāts, pārbaudot zāļu maisījumu bodītes. Policisti norāda, ka šo vielu tirgotāji kļuvuši uzmanīgāki un par likumsargu pārbaudēm arvien aktīvāk informē savus kolēģus. Vienā no šādiem reidiem piektdien devās līdzi arī Latvijas Televīzija.

Piektdienas vakars. Kopā ar Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem „Panorāma” dodas reidā pa legālo narkotiku tirgotavām. Pirmais veikals atrodas kādā daudzdzīvokļu mājā. Mēģinājums veikt kontrolpirkumu nav veiksmīgs, tāpēc jāmaina taktika.

Pie kādas no tirgotavas policists dauzās pie durvīm. Klauvēt nākas ilgi, jo policija te nav gaidīta. Pēc ilgām pārrunām policija tomēr tiek iekšā. Ieejot telpā degunā iecērtas, pelējuma un tabakas smaka. Kādreiz te bijis antikvariāts un lombards. Tagad apkārt valda netīrība.

Policisti pārbauda ugunsdzēšamo aparātu, darba līgumu un kases aprātu. Ātri tiek konstatēti pirmie pārkāpumi. „Tā ir visa nauda, kas te ir? Te summa nesakrīt. Arī ar šo naudu,” saka policists. Kases aparāts ir teju tukšs, bet netālu no durvīm stāv divas kastes ar monētām. Kas tā par naudu, pārdevējs paskaidrot nespēj.

Kāda no „točkām” ar zīmīgu nosaukumu „Stiebru iela”, policisti izņēma tikai četrus iepakojumus, tā saucamā, kalijāna tīrāmā līdzekļa. Tajā pašā laikā policisti norāda, ka veikalā, iespējams, slēpjas daudz lielāka daudzums „legālo” narkotiku, kuras pārdevējs paspējis noslēpt pirms policijas ierašanās.

Citkārt šajā vietā izdevies izņemt 400 iepakojumu vienā pārbaudes reizē. Tirgoņi zina savas tiesības, tāpēc stūrī novietojuši videokameru.

Veikala pārdevējs par savu darbu ir nerunīgs. Uz jautājumu, vai viņu nemoka sirdsapziņa, ka vielas, ko viņš tirgo, ir nogalinājušas kādu jaunieti. Pārdevējs neatbild.

Vēlāk gan pārdevējs atzīst, ka pēc profesijas ir akmeņkalis un šeit strādā, jo nonācis bezizejā. Netālu no veikala „Panorāma” Gaļinu, kura par šo rūpalu ir izmisumā.

„Palīdziet aizvērt šo čūsku midzeni kaut jel kādā veidā. Kamēr pagājušajā mēnesī te braukāja policija, viss bija kārtībā. Kad policija te nepatrulē, viņi visi te atkal staigā. Es nevaru uz to skatīties. Pirkt legālās narkotikas ... uz šo vietu nāk arī mans dēls. (raud),” norāda Gaļina.

Savukārt Valentīnam nācies sastapties ar vardarbības draudiem. „Es te gāju uz namdurvīm, bet pie veikala stāvēja trīs cilvēki un kaut ko skaidrojās. Savukārt tepat uz soliņa bija vēl četri cilvēki, kas skaidrojās un cits uz citu kliedza. Vienā brīdī viens no viņiem no kabatas izvilka nazi. Es to redzot metos bēgt,” atminas Valentīns.

Informācija par policijas reidiem starp „spaisa” pārdevējiem izplatās ātri. Tāpēc nākamajā pieturā - Skuju ielas bodītē - jau valda klusums. Zīmīgi, ka šī tirgotava atrodas namā, kurš ir iepretim Valsts policijas iecirknim. Netālu ir arī skola un bērnudārzs. Kopumā aizvadītajā diennaktī policija izņēma 128 iepakojumus ar zāļu maisījumiem.

Piektdien "Panorāma" stāstīja, ka janvāra beigās pēc kāds ballītes miris 18 gadus vecs jaunietis. Lai arī viņa nāves apstākļi vēl tiek noskaidroti, iespējams, ka viņa dzīvība izdzisusi pēc legālo narkotiku lietošanas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt