Dienas ziņas

Kvalificētu speciālistu trūkums

Dienas ziņas

«Brexit» sarunu progress un panika

Akceptēts vēl viens Līksnas kultūras nama pārbūves plāns

Avārijas stāvoklī esošo Līksnas Kultūras namu grasās pārbūvēt

Līksnas Kultūras nams jau četrus gadus slēgts gan apmeklētājiem, gan pašdarbības kolektīviem, jo ēka ir nedroša. Pagājušajā gadā jau bija izstrādāts pārbūves projekts un izsludināts iepirkums, bet finansējuma trūkuma dēļ projekts pārtraukts. Tagad pašvaldībā apstiprināts jauns  projekts, taču arī šobrīd nav atbildes, vai tas tiks realizēts līdz galam.

Plaisas Līksnas Kultūras nama sienās sāka parādīties 2014.gadā, un kopš tā laika ēkas stāvoklis aizvien pasliktinājies. Pēc šī gada augustā veiktās ekspertīzes secināts, ka Kultūras nams ir avārijas stāvoklī un var sagrūt kuru katru brīdi. Jau pagājušajā gadā Daugavpils novada dome bija apstiprinājusi projektu ēkas pārbūvei, kuram nepieciešamais finansējums sastādījis aptuveni vienu ar pusi miljonu eiro, taču, finansējuma trūkuma dēļ tas netika realizēts.

"Bija izstrādāts būvprojekts, bija veikts iepirkums, bet sakarā ar to, ka trūka finansējuma, novada dome mums iepirkumu pārtrauca," klāstīja Līksnas pagasta pārvaldes vadītāja Biruta Ozoliņa.

Līksnas pagasts ir viens no latviskākajiem Daugavpils novadā, un tajā ir pieci pašdarbības kolektīvi, kas šobrīd spiesti aizvadīt mēģinājumus Daugavpils pilsētā, blakus pagastos un pat administratīvo ēku gaiteņos un darbinieku kabinetos.

"Kā man teica pirmajos mēģinājumos, kad šo sezonu atklājām, man pašdarbnieki teica tā – mums vairs nav savu māju. Lai vai kā, pašdarbība ir diezgan plaša. Šeit cilvēki grib piedalīties pašdarbībā, kaut ko darīt, un, ja nebūs Kultūras nama, tad šī vēlme aizvien saplaks," stāstīja Līksnas Kultūras nama direktore Valentīna Korsiete.

Nupat Daugavpils novada domes sēdē pieņemts lēmums par jauna būvprojekta izstrādi, kas atšķirībā no iepriekšējā paredzētu vecās ēkas nojaukšanu un jaunas, nedaudz paplašinātas ēkas uzcelšanu vienā līmenī, tādējādi cerot samazināt projekta izmaksas. Tomēr arī pie mazākām izmaksām novada dome nedod simtprocentīgu garantiju tam, ka projekts tiks veiksmīgi realizēts.

"Ir vienošanās, par ko mēs tagad runājam, bet tas arī prasa laiku. Tur ir daži nosacījumi, praktiski vienu var teikt – mutiska vienošanās mums starp deputātiem ir, pašlaik ir tas, kur mēs pieņēmām lēmumu uz projektēšanu, tur aizies mēnesis vismaz. Ja mēs paspēsim uz administratīvi teritoriālo reformu, tagad parlaments par to vien runā -, un otra lieta – kādi būs nosacījumi Valsts kasē paņemt aizņēmumu," teica Daugavpils novada domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks Arvīds Kucins.

"Šis projekts, manā skatījumā, arī nebūs lēts, mani tādas bažas māc, lai tikai nesanāk tā, kā bija pirmo reizi," sacīja Līksnas pagasta pārvaldes vadītāja.

Neskatoties uz Kultūras nama kā pagasta kultūras un socializēšanās centra nepieciešamību lauku apvidos, Daugavpils novada pašvaldības pārstāvji uzsver, ka pēdējo astoņu gadu laikā finansējums nav ticis piešķirts neviena novada kultūras nama renovācijai. Ja projekta izstrādes darbi notiks atbilstoši šī brīža plāniem, nākamā gada rudenī varētu tikt uzsākts iepirkums, un nākamā gada beigās beidzot tiktu nojaukta vecā Kultūras nama ēka,  kuru Līksnas iedzīvotāji, ironiski smejoties, ir gatavi nojaukt jau šobrīd, lai novada domei nebūtu iespējas projektu atkal pārtraukt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti