Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

LAD atsaka finansējumu par paveiktajiem darbiem

Plāno rekonstrukciju, iedzīvotājiem bažas par izmaksām

Avārijas stāvoklī esošas mājas iemītniekus Jēkabpilī pārcels uz citiem dzīvokļiem

Lielākā daļa Jēkabpils daudzdzīvokļu dzīvojamo māju ir apmierinošā stāvoklī, bet aptuveni trīs četru ēku tehniskais stāvoklis ir kritisks. Vienā no tām pašvaldība plāno veikt remontu, tādēļ mājas iemītniekiem būs jāpārceļas uz citām telpām. Daļa iedzīvotāju bažījas, vai viņus apmierinās jaunā dzīvesvieta.

Avārijas stāvoklī esošas mājas iemītniekus Jēkabpilī pārcels uz citiem dzīvokļiemSandra Paegļkalne

Jēkabpils pilsētas pašvaldības dzīvojamā ēka Madonas ielā 30a ekspluatācijā nodota 1950. gadā. Tai ir divi stāvi, un tā sastāv no divām daļām, kas būvētas atsevišķi, izmantojot gan koka, gan ķieģeļu konstrukcijas. Avārijas stāvoklī ir viena mājas daļa, kur atrodas 14 dzīvokļi. Tie nav pieslēgti ne ūdensapgādes, ne sadzīves kanalizācijas tīkliem, bet ēkas konstrukcijas ir neapmierinošā tehniskā stāvoklī.

“Mājas jumts ir ļoti sliktā stāvoklī. Veicot skursteņgalvu remontu, šīfera loksnes dalās vienkārši no tā, ka viņām pieskaras kaut vai ar sērkociņiem. Tās jau ir nolietojušās. Jumta konstrukcija prasa remontdarbus, tāpat apkures sistēma, kura ir krāsnis, tā arī ir nolietojusies. Tā kā mājai tepat blakus atrodas arī centralizētie tīkli, tad droši vien šai daļai tiks izveidota centralizētās apkures sistēma. Lai visus darbus veiktu, nepieciešams atbrīvot māju,” skaidro ēkas apsaimniekotāja un pārvaldnieka – uzņēmuma “JK Namu pārvalde” valdes loceklis Ainars Vasilis.

Avārijas stāvoklī ir arī kāpņu un starpsienu konstrukcijas, tāpat nolietojušās ir grīdas, logi un durvis. Tāpēc dome noteikusi, ka ēkas daļas turpmāka ekspluatācija ir bīstama un nav pieļaujama. Tā kā lielākajai daļai iemītnieku ir noslēgti īres līgumi, citas dzīvojamās platības viņiem piešķirs pašvaldības Dzīvokļu sadales komisija. Mājas iedzīvotājs Jānis Mārāns gan pauž bažas, vai piešķirtais dzīvoklis viņu apmierinās.

“Es esmu trešās grupas invalīds. Gabals man līdz veikalam, tas praktiski man nav iespējams aiziet. Es knapi pa istabu staigāju. Tagad, ja mani uz “Šanhaju” aizvedīs, tad kā – vadās mani ar taksi? Tad dodiet vismaz normālus dzīvokļus, dzīvokļu ir pietiekoši. Tepat Madonas ielā dzīvokļi ir,” uzsver Mārāns.

Arī mājas iemītniece Rita Stepanova labāk gribētu palikt tagadējā dzīvoklī.

“Negribas jau iet, tikai dzīvokļi ir ļoti sliktā stāvoklī. Ļoti mitrs, kad ej gulēt, ir ļoti mitrs. Jākurina no sešiem rītā līdz deviņiem vakarā aukstuma dēļ, jo man nepatīk tas aukstums,” atzīst Stepanova.

Turpretī jēkabpiliete Ināra Baumane labprāt ietu uz citu dzīvokli ar centralizēto apkuri, tikai baidās, vai viņa to varētu atļauties.

“Man pensija ir 100 eiro, vīram 90 eiro. Es nevarēšu maksāt. Es ietu, man nevajadzētu ne par malku domāt, ne par ko nevajadzētu domāt. Vecumu nodzīvot. Es ietu, bet vai es varēšu nomaksāt?” bažījas Baumane.

Jēkabpils pilsētas pašvaldībā gan uzsver, ka iedzīvotājiem nav jāuztraucas, jo viņi tiks pārcelti uz netālu esošām dzīvojamām mājām, turklāt uz īres maksas ziņā līdzvērtīgiem dzīvokļiem.

“Šīs adreses varētu būt Madonas iela 93a, Madonas iela 32, Madonas iela 91a un Madonas iela 81. Tā ir tā pati apkaime. Visi Madonas ielas 30a dzīvokļi ir ar malkas apkuri. Un arī tie, uz kuriem viņus pārvietos, arī visi būs ar malkas apkuri,” skaidro Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Vietvarā uzsver, ka iedzīvotāju pārcelšana sāksies nākamā gada janvārī vai februārī, jo šobrīd vēl tiek remontēti tie dzīvokļi, uz kurieni iemītnieki tiks pārvietoti. Uz nākamā gada sākumu ir plānota arī projektēšana avārijas stāvoklī esošās mājas pārbūvei. Pašvaldība par saviem līdzekļiem plāno pieslēgt māju centralizētajai kanalizācijas un ūdensvada sistēmai, atjaunot jumtu, logus un durvis, remontēt ēkas konstrukcijas, kā arī veikt citus nepieciešamos darbus. To, cik izmaksās mājas atjaunošana, varēs noteikt pēc projektēšanas darbu beigām. Mērķis ir pārbūvēt ēku tā, lai tā atbilstu drošības un sanitārajām prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt