Avarējušā katamarāna kapteinis rupji pārkāpis kuģošanas noteikumus

Svētdien, 16.jūlijā, avarējušā katamarāna “Zingarella” kapteinis rupji pārkāpis kuģošanas drošības noteikumus, jo ar 14 metru garu mastu iebraucis kanālā, kur izlikta brīdinājuma zīme par astoņu metru augstumu.

Tā secina izmeklētāji, pētot Daugavas attekā notikušās nelaimes cēloņus. Jūras negadījumu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Aleksandrs Pavlovičs pagaidām neizsaka minējumus par to, kas notika, norādot, ka visas atbildes dos izmeklēšana.

Trīs bērni un divi pieaugušie pēc katamarāna sadursmes ar augstsprieguma vadiem un ugunsgrēka turpina ārstēt apdegumus un elektrotraumas intensīvās terapijas nodaļā, pārējie atrodas nodaļās vai jau izrakstīti no slimnīcas.

Laime nelaimē – tā ārsti saka par faktu, ka pēc degvielas tvertnes uzliesmošanas visi privātās ballītes dalībnieki, arī bērni, no katamarāna ielēca ūdenī. Vēsais ūdens dzesēja apdegumus un principā bija pirmā vispareizākā palīdzība.

Taču gūtie termiskie apdegumi ir smagi un dziļi. Trīs pusaudži turpina ārstēties bērnu slimnīcas intensīvajā terapijā. Meitenīte, kurai bija elpceļu bojājums sadūmojuma dēļ, jau atrodas nodaļā.

"Plaši apdegumi rada plašus iekšējo orgānu bojājumus. [Pacienti] Sāpju dēļ saņem medikamentus, saņem pārsiešanas, tās ir sāpīgas," stāsta bērnu slimnīcas ārste Renāte Snipe.

Kuģa kapteinis nav cietis tik smagi kā pasažieri.

Valsts apdegumu centrā apstiprina, ka divi braukušie atrodas nodaļā, bet divas pasažieres - reanimācijā.

Viņām ir aizdomas par elektrotraumu un tādēļ nepieciešama īpaša novērošana. " Šiem cilvēkiem ir gan elektroapdegumi, gan trauma," neslēpj Valsts Apdegumu centra vadītājs Andrejs Levins.

Ziņots, ka septiņi bērni un pieci pieaugušie guvuši dažāda smaguma elektrotraumas un apdegumus, kad katamarāns, ar kuru viņi brauca pa Hapaka grāvi Rīgā, ar masta galu aizķēra augstsprieguma vadu un aizdegās. Visi cietušie nogādāti slimnīcā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti