Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā slēgs vienu ugunsdzēsēju depo

Autoveikals laukos – vienīgā iespēja sagādāt pārtiku

Autoveikals laukos – vienīgā iespēja sagādāt pārtiku

Latgales pierobežā paliek arvien vairāk ciemu, kuros dzīvo vien daži desmiti iedzīvotāju – pārsvarā vecāka gadu gājuma cilvēki. Autoveikali  kļūst par vienīgo iespēju sagādāt pārtiku. Tuvākie veikali atrodas novadu centros vairāku kilometru attālumā. Pircēju skaita sarukums gan ietekmē  pieprasījumu pēc izbraukuma tirdzniecības.

Ciblas novada iedzīvotājs Ivars kopā ar kaimiņieni satikts Mežernieku ciemā, kur viņi gaida auto veikalu, kas šeit atbrauc reizi nedēļā. Mežerniekiem tuvākie veikali Ludzā un Kārsavā atrodas 7 un 14 kilometru attālumā, stāsta Ivars, un, lai arī pēc lielākiem iepirkumiem izdevīgāk doties uz pilsētu, autoveikala pakalpojumi tiek izmantoti regulāri.

Daudziem pierobežas iedzīvotājiem, kam nav personīga transporta, kā arī vientuļiem pensionāriem autoveikals ir vienīgā iespēja sagādāt sev pārtiku. Autoveikala pakalpojumus tostarp izmanto arī Kārsavas novada Stiglovas ciema iedzīvotāja 78 gadus veca Velta. Uz tuvāko pilsētu Ludzu kundze dodas reti, vien tad, kad nepieciešams iegādāties zāles vai apmaksāt rēķinus.

"Kad viņi varēja [piebraukt] pie mājam, pie durvīm man, tā es uz divām nedēļām iepērkos, tad divas reizes atbrauca man, tagad es nevaru tik daudz atnest, tā man katru pirmdienu brauc veikals," sacīja Velta.

Pierobežā uzņēmuma “Ludzas maiznīca” autoveikals izbraukuma tirdzniecību veic Ludzas, Ciblas un Kārsavas novados. Katrā no tiem ir savi pastāvīgi klienti, kas autoveikalā iepērkas jau gadiem ilgi, ar saviem novērojumiem dalās pārdevēja Linda, taču pēdējos gados to skaits ir krasi samazinājies.

"Līdz tuvākajam veikalam 7 kilometri jāmēro, līdz Kārsavai 10. Ar velosipēdu braucu vai pat ar kājām gāju. Kādreiz brauca šeit cits autoveikals, bet teikuši, ka šeit nav izdevīgi, tik divi trīs cilvēki palikuši," teica Kārsavas novada Krievu Stiglovas iedzīvotāja Margarita.

Autoveikala klienti lielākoties ir vecāka gadu gājuma cilvēki, un grūti iedomāties, kas notiks pēc diviem vai trim gadiem, kad neviena šeit vairs nebūs palicis, ar skumjam atzīst Linda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti