Autovadītājus par telefona lietošanu braukšanas laikā sodīs bargāk

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā - galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus "Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā", paredzot bargākus sodus autovadītājiem par telefona lietošanu braukšanas laikā, pagrieziena nerādīšanu, kā arī bērnu vešanu bez sēdeklīša un nepiesprādzēšanos.

Sods par telefona lietošanu pie stūres būs 25 līdz 100 eiro. Līdz šim pārkāpumu sodīja ar brīdinājumu vai summu līdz 15 eiro. Likumā ar telefonu tiek izprasta jebkura viedierīce, planšetdators, piezīmjdators. Sods tiks piemērots, ja telefona lietošanas laikā transportlīdzeklis atrodas kustībā. Tādējādi, piemēram, sastrēgumā tas nebūs liegts. Sodu nepiemēros arī, ja ierīci lietos brīvroku režīmā.

Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies, izteiks brīdinājumu vai uzliks naudas sodu no 30 līdz 70 eiro. Tādu pat sodu piemēros motociklu, triciklu, kvadriciklu un mopēdu vadītājiem par aizsargķiveres nelietošanu vai pasažiera vešanu, kuram galvā nav aizsprādzēta aizsargķivere. Līdz šim par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai piespriež naudas sodu 30 eiro apmērā.

Par brīdinājuma signāla došanas kārtības noteikumu pārkāpšanu transportlīdzekļa vadītājam piemēros brīdinājumu vai naudas sodu no 15 līdz 30 eiro. Velosipēda un mopēda vadītājiem sodu atstās nemainīgu – septiņu eiro apmērā.

Tāpat par drošas distances vai intervāla neievērošanu varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu no 25 līdz 140 eiro šobrīd spēkā esošā brīdinājuma vai 15 eiro naudas soda vietā.

Likuma grozījumi paredz palielināt arī administratīvo atbildību gadījumos, ja tiek pārkāpti noteikumi par bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanu. Par to piemēros brīdinājumu vai uzliks naudas sodu no 30 līdz 70 eiro. Šobrīd par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro apmērā.

Administratīvi sodīs vadītājus arī par tādām agresīvas braukšanas izpausmēm kā apzinātas sānslīdes radīšana, braukšana ar mopēdu vai motociklu uz viena riteņa vai triciklu, kvadraciklu uz aizmugurējiem riteņiem uz ceļiem vai citās vietās, kur iespējama satiksme. Sporta un paraugdemonstrējumu pasākumu laikā varēs noteikt izņēmumus. Tāpat sodīs par apzināti strauju bremzēšanu, ja tā nebūs nepieciešama ceļu satiksmes drošībai. Sods būs no 70 līdz 280 eiro.

 
 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti