Dienas ziņas

Bažas par drukātās preses abonentu skaita kritumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Šoferi savas prasmes pārbauda trasē

Autovadītājiem piedāvā iespēju drošos apstākļos izmēģināt ziemas braukšanas prasmes

Autovadītājiem ir iespējams pieteikties bezmaksas nodarbībām, kurās būs iespēja izmēģināt to, kā auto uzvedas ekstremālas bremzēšanas gadījumā un brīžos, kad pēkšņi jāizvairās no šķēršļa. Kampaņu rīko Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Drošas braukšanas skolu.

Piektdien notika pirmā nodarbība, kas sākas ar nelielu teorētisko daļu, kurā instruktors atgādina par pareizu roku stāvokli uz stūres un sēdēšanas pozīciju. Nodarbībai pieteikušies vadītāji, kam ir auto gan ar priekšas, gan aizmugures piedziņu. Kāds vēlas atsvaidzināt zināšanas, cits iepazīties ar nesen iegādāto auto.

"Man šī mašīna ir vienu mēnesi. Un, kad braucu ar draugiem uz Ķemeriem, tad tur bija mazs meža celiņš, kurā sajutu, ka slīd daudz stiprāk nekā ar priekšpiedziņas mašīnu," pastāstīja Ģirts, kurš piedalās ziemas braukšanas nodarbībā.

"Laikam jau vienkārši atsvaidzināt savas zināšanas. Varbūt kaut ko jaunu uzzināt. Dzirdēt ekspertu viedokli, ko labāk darīt kādā situācijā," sacīja Una, kura arī piedalās ziemas braukšanas nodarbībā.

Pirmais uzdevums – apbraukt konusus. Te svarīgi stūri atgriezt taisnā stāvoklī pēc iespējas ātrāk. Pēc tam jau tiek izmēģināta ekstremāla bremzēšana. Jāuzņem 40 kilometru stundā ātrums un jābremzē, neatlaižot bremzes pedāli, izvairoties no šķēršļa. Pirmajā reizē to izdarīt izdevās tikai pusei vadītāju.

To, ka svarīgi pamēģināt braukšanu ziemas apstākļos, uzsver arī instruktori.

"Kad mēs bremzējam un apbraucam šķērsli, mēs diemžēl stūri griežam par daudz. Mašīnu mēs bremzējam, griežam. Mašīna negriežas. Ko vadītājs stresa situācijā dara? Griež vēl. Un padara to gala iznākumu vēl bīstamāku. Jo kad samazinās ātrums ar stipri sagrieztajiem riteņiem, ļoti strauji aiziet pa kreisi," skaidroja Drošas braukšanas skolas instruktors Aleksandrs Grīva.

Tā ir viena no biežākajām vadītāju kļūdām, norādīja Drošas braukšanas skolā. Pēc nodarbības vadītāji atzina, ka ir ieguvuši jaunas zināšanas. Vairākkārt šķitis, ka būtu jādara citādi, piemēram, bijusi vēlme stūri griezt straujāk, nekā teicis instruktors.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā norādīja, ka šādas bezmaksas nodarbības notiks gan decembrī, gan janvārī un ne tikai Rīgā. Pašlaik iespējams pieteikties apmācībām Rēzeknē. Nodarbības būs arī Jelgavā, Siguldā, Valmierā un citās pilsētās. Plašāka informācija pieejama CSDD mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti