Autovadītājiem jāuzmanās - braukšanas apstākļi ir mainīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Sliktākie braukšanas apstākļi sestdienas rītā ir Zemgalē un Vidzemes rietumu daļā, liecina uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" informācija. Saskaņā ar datiem no meteoroloģisko novērojumu stacijām Lietuvas ziemeļos līst neliels sasalstošs lietus un atkala no dienvidiem sasniedz Latviju.

 

„Nokrišņu zona pārgājusi uz valsts centrālo daļu un Ziemeļvidzemi un Zemgali. Kurzemē brāzmains vējš velk sniegu pār ceļiem, braukšanas apstākļi apgrūtināti.  Zemgalē, Pierīgā, Siguldas, Cēsu apkārtbē, pos,mā Jēkabpils-Aizkraukle ir sasalsytoš lietus. Autovadītājiem ļoti jāuzmanās arī uz vietējās nozīmes autoceļiem,” sacīja „Latvijas Valsts ceļu” informatīvā centra pārstāvis Aigars Bērziņš.

Latgalē līdz šim nav bijis vērā ņemamu nokrišņu, tādēļ braukšanas apstākļi šeit ir apmierinoši, brauktuves pagaidām saglabājas sausas.

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka līdz ar snigšanas sākšanos no plkst.1.00 ielu un tiltu uzturēšanas uzņēmumi darbā iesaistījuši visas tehnikas vienības. Arī dienā ielās un uz tiltiem darbu turpina 48 tehnikas vienības. Satiksme pilsētā ir palēnināta.

Sinoptiķi prognozē, ka slikti braukšanas apstākļi būs arī dienas laikā. Visā valstī ceļi var apledot, vējš vietām turpinās putināt sniegu, turklāt dienas pirmajā pusē snigs vēl. Vietām, līstot lietum un tam sasalstot, autoceļi kļūs īpaši slideni, ļoti uzmanīgiem jābūt arī gājējiem.

"Latvijas Valsts ceļi" aicina autovadītājus izvēlēties ceļa stāvoklim un savām auto vadīšanas prasmēm atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri, kā arī atgādina, ka laikapstākļu ietekmē braukšanas apstākļi var strauji mainīties. Autovadītājiem arī jāatceras, ka autoceļi sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek tīrīti prioritārā secībā, proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti valsts galvenie un pēc tam reģionālie un vietējie autoceļi atbilstoši to uzturēšanas klasei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti