Autovadītāji turpmāk nevarēs atteikties no pūšanas alkometrā

Autovadītāji turpmāk nevarēs atteikties no pūšanas alkometrā, liecina otrdien, 21. aprīlī, Ministru kabineta pieņemtie grozījumi.

Iekšlietu ministrija informē, ka grozījumi paredz - pirms transportlīdzekļa vadītāja pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai izelpotajā gaisā veikšanas, Valsts policijas vai Valsts robežsardzes amatpersona informē transportlīdzekļa vadītāju par administratīvo atbildību par atteikšanos no minētās pārbaudes.

Ja transportlīdzekļa vadītāja pārbaudi alkohola koncentrācijas noteikšanai izelpotajā gaisā nav iespējams veikt vai, ja transportlīdzekļa vadītājs atsakās no minētās pārbaudes, vai nepiekrīt tās rezultātiem, tad amatpersona izdara attiecīgu ierakstu protokolā.

Transportlīdzekļa vadītāja nogādāšana tuvākajā ārstniecības iestādē medicīniskās pārbaudes veikšanai paredzēta tikai tad, ja transportlīdzekļa vadītāja pārbaudi alkohola koncentrācijas noteikšanai izelpotajā gaisā nav iespējams veikt.

IeM informē, ka policijas amatpersonas un ārstniecības personas ārkārtējās situācijas laikā ir būtiski noslogotas. Savukārt alkohola koncentrāciju precīzi var noteikt ar tehniskajiem līdzekļiem, proti, verificētām portatīvām mērierīcēm, tādēļ ministrija atgādina, ka Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikta administratīvā atbildība par atteikšanos veikt pārbaudi alkohola koncentrācijas noteikšanai, ja pārbaude tiek veikta, izmantojot portatīvo mērierīci.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti