Autovadītāji pēc uzbraukšanas bērniem pamet notikuma vietas

Aizvadītajā diennaktī dažādās Latvijas vietās notikuši trīs negadījumi, kuros autovadītāji uzbraukuši maziem bērniem, un visos gadījumos autovadītāji atstājuši notikuma vietu, informēja Valsts policijas pārstāve Lita Juberte.

Divi negadījumi notikuši uz gājēju pārejas, kuru cietušie šķērsoja, nepārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus.

Trešdienas rītā Bauskā nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu uzbrauca 1986. gadā dzimušai gājējai un 2009. gadā dzimušam zēnam, kuri, stumjot velosipēdu, šķērsoja gājēju pāreju pie atļautā gaismas signāla. Automašīna no negadījuma vietas aizbrauca, policijai par notikušo neziņojot.

Līdzīgi arī Tukumā trešdien ap pulksten 20:30 pagaidām nenoskaidrota tumši zilas automašīnas vadītāja (iespējams – sieviete) uz neregulējamas gājēju pārejas notrieca 2004. gadā dzimušu zēnu un pēc negadījuma no notikuma vietas aizbrauca.

Savukārt Viļānos vakar nenoskaidrota automašīna aizķēra bērnu ratiņus, kuros atradās nepilnus četrus mēnešus veca meitenīte, kura pēc tam nogādāta traumpunktā pārbaudei. Pēc sākotnējās informācijas, minētajā vietā notikusi divu automašīnu sadursme, no kurām viena aizķērusi ratiņus, kuros atradās meitene. Apstākļus un to, vai vadītājs no notikuma vietas aizbrauca, nepamanot vai ignorējot notikušo, skaidro policija.

Policija šobrīd izzina notikušā apstākļus un lūdz atsaukties cilvēkus, kas bijuši aculiecinieki šiem negadījumiem.

Policija atgādina, ka ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc sadursmes ir ne tikai neētiska rīcība, bet par to paredzēta arī administratīvā atbildība - naudas sods vadītājam no 50 līdz 500 latiem un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšana uz laiku no trīs mēnešiem līdz diviem gadiem.

Šogad septiņos mēnešos notikuši 282 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti bērni līdz 14 gadu vecumam. Kopējais negadījumos iesaistīto bērnu skaits ir 329, bojā gājuši trīs (visi jūlija mēnesī). Pērn analogā laika periodā noticis attiecīgi 281 šāds negadījums ar 321 iesaistīto bērnu un četriem bojā gājušiem bērniem.

Pavisam 2012. gadā notikuši 482 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti bērni līdz 14 gadu vecumam (kopējais iesaistīto bērnu skaits tajos - 549) , bojā gājuši seši bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti