Autotransporta direkcija pasūtījusi izvērtējumu par «autobusu karteli»; tas noslēgsies februāra vidū

Autotransporta direkcija pasūtījusi neatkarīgu izvērtējumu par Konkurences padomes (KP) lēmumu attiecībā uz trīs pārvadātāju aizliegtu vienošanos reģionālo autobusu pārvadājumu iepirkuma procesa gaitā, kas būs izstrādāts februāra vidū, informēja direkcijā. 

Līdz tam būs noslēgušās Autotransporta direkcijas iniciētās konsultācijas ar KP un Iepirkumu uzraudzības biroju par KP lēmumu un tā ietekmi gan uz jau noslēgtajiem līgumiem, gan arī uz tiem, kurus paredzēts slēgt tuvākā vai tālākā nākotnē.

Pēc konsultācijām ar atbildīgajām institūcijām un ārējā izvērtējuma saņemšanas Autotransporta direkcija būs pabeigusi konkrēta darbības plāna izstrādi saistībā ar KP un par to informēs sabiedrību.

Paralēli Autotransporta direkcija gatavo priekšlikumus izmaiņām Publisko iepirkumu likumā, kas dotu plašākas tiesības pasūtītājam vērsties pret negodīgajiem uzņēmumiem arī jau noslēgtu līgumu gadījumā.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš norādīja: "KP atklātais attiecībā uz pārvadātāju aizliegtu vienošanos saistībā ar reģionālo autobusu maršrutu pārvadājumu nodrošināšanu Latvijā ir šokējošs. Autotransporta direkcija nosoda jebkādas uzņēmumu darbības, kas vērstas uz normatīvo aktu pārkāpšanu. Iepirkums reģionālo autobusu pārvadājumu nodrošināšanai Latvijā tika veidots tā, lai veicinātu taisnīgu konkurenci sabiedriskā transporta nozarē.

KP pieņemtais lēmums ir skaidrs signāls nozares dalībniekiem, ka jebkāda manevrēšana un mēģinājumi pārkāpt normatīvos aktus ir bargi sodāma rīcība, kas noved ne tikai pie bargiem finansiāliem sodiem, bet arī pie reputācijas zaudēšanas un iespējas piedalīties turpmākajos konkursos."

KP lēmums cita starpā ir aktualizējis arī jautājumu par sadarbības turpināšanu ar pārvadātājiem, kuri iesaistīti nelikumīgās darbībās. Autotransporta direkcija uzsver, ka tiklīdz radīsies tiesisks pamats un pienākums prasības celšanai pret konkurences pārkāpumu pieļāvušajām personām par konkurences tiesību pārkāpuma rezultātā radīto zaudējumu piedziņu, Autotransporta direkcija īstenos tās pienākumu un savas kompetences ietvaros darīs visu, lai no pārvadātājiem, kuri minēti KP lēmumā vai tiesas spriedumā, kas stājies spēkā un kļuvis neapstrīdams un nepārsūdzams, atgūtu valsts budžetam nodarītos zaudējumus, kas varētu svārstīties vismaz 10% robežās no kopējās noslēgtā līguma summas.

Autotransporta direkcijā informēja, ka KP pieņemtais lēmums nemaina direkcijas pieņemtos lēmumus par reģionālo autobusu pārvadājumu nodrošināšanas iepirkuma konkursa rezultātiem attiecībā uz aktuālo iepirkumu par piecām maršruta tīkla daļām, jo neviens no KP lēmumā minētajiem uzņēmumiem šajā iepirkumā nav atzīts par tādu, kuram būtu piešķiramas iepirkuma līguma slēgšanas tiesības.

KONTEKSTS:

Konkurences padomes (KP) atklājusi aizliegtu vienošanos trīs sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju darbībās. Sods kopā 1,975 miljonu eiro apmērā piešķirts trim reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem – AS "Liepājas autobusu parks", AS "Nordeka" un SIA "Latvijas sabiedriskais autobuss".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti