Labrīt

Vāgnera zāles atjaunošanu plāno uzticēt Rīgas Riharda Vāgnera biedrībai

Labrīt

Barikāžu dalībnieks Jānis Ģipters. Brīžiem bija uztraukums, bet zinājām, kurp dodamies

Pieaug braukšanas maksa reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos

Autotransporta direkcija neredz pamatu transporta biļešu cenu celšanai nākamgad

Pēc autobusu un vilcienu biļešu cenu kāpuma no trešdienas, 15. janvāra, šogad un nākamgad nav pamata tarifu kāpumam, Latvijas Radio pastāstīja Autotransporta direkcijas vadītājs Kristiāns Godiņš.

Autotransporta direkcija arī strādā pie tā, lai nākamgad sabiedriskā transporta pasažieri varētu ērti un bez uzcenojuma iegādāties gan vilcienu, gan starppilsētu autobusu biļetes elektroniski.

Iecerēts, ka pasažieri varētu iegādāties arī vienotu biļeti autobusam un vilcienam savienotajos maršrutos.

No trešdienas, 15. janvāra, autobusos un vilcienos pieaugs biļešu cenas. Godiņš pastāstīja, ka iedzīvotāji, kuri iegādājušies biļetes vairākiem braucieniem par veco tarifu, varēs tās izmantot.   

KONTEKSTS:  

No 15. janvāra gan starppilsētu, gan vietējās nozīmes maršrutos maksa par braucienu autobusā augs par 10 centiem. Savukārt vilciena biļetes cena A un B zonās palielināsies par 10 centiem, bet, braucot tālāk, tā kāps jau par 20 centiem, lai mazinātu atšķirības starp autobusu un vilcienu biļešu cenām.

Autotransporta direkcija skaidroja, ka cenas jāpalielina, jo pēdējos septiņus gadus tās nav mainītas, bet izmaksas būtiski augušas. Tas savukārt ietekmē arī valsts tēriņus - 2012. gadā ieņēmumi no biļetēm spēja nosegt 57% no pārvadātāju izmaksām, savukārt pērn par biļetēm iekasēja vairs tikai 46% no izmaksām, tādēļ valstij jākompensē lielāka zaudējumu daļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti