Aktuāli

200 miljonu vekselis iedragājis Lielvārdes reputāciju, bet pamodinājis vēlētājus

Aktuāli

Zilupes mēra valsts valodas prasmes vietējos ne īpaši uztrauc

"Latvijas autoceļu uzturētāja" pārstāvis Vladimirs Kononovs par grants ceļu sakārtošanu

Autoceļu uzturētājs: Grants ceļi Latvijā ir savesti kārtībā

Valsts AS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) ir savedis kārtībā grants ceļus, saglabājot transporta masas ierobežojumus, to intervijā Latvijas Radio teica LAU valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs.

Pēc viņa teiktā, šis pavasaris grants ceļu uzturēšanā un sakārtošanā bijis salīdzinoši smags, jo šogad ziemas praktiski nebija, un grants ceļus nācās līdzināt jau no gada sākuma. Kopumā grants ceļi kopš gada sākuma līdzināti apmēram 50 000 kilometru garumā.

"Darbs ir diezgan liels. Pašreiz grants ceļi ir relatīvi apmierinošā vai labā stāvokli. Ir, protams, šur tur mežos ceļi vēl slapji. Tur ir vēl kādi apgrūtinājumi," teica Kononovs.

Pēc viņa teiktā, svara jeb masas ierobežojumi uz grants ceļiem arvien ir. Tad, kad smagajiem auto ļaus pārvietoties pa grants ceļiem, tad situācija atkal varētu pasliktināties. "Tad mēs atkal tos labosim. Šis ir nepārtraukts darbs," sacīja LAU vadītājs.

Viņš piebilda, ka grants ceļu līdzināšanai šajā gadā iztērēts apmēram pusmiljons eiro - aptuveni tikpat daudz naudas kā iepriekšējos gados.

Jau ziņots, ka šogad iedzīvotāji vairākās pašvaldībās cēla trauksmi par slikto grants ceļu stāvokli.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība) paziņoja, ka grants un reģionālo ceļu sakārtošanai visā Latvijā ir nepieciešami 130 miljoni eiro pašreizējo 15 miljonu vietā. Ministrs norādīja, ka viens no veidiem, kā situāciju varētu risināt, ir otrā un trešā līmeņa pensiju fondu naudas virzīšana ceļiem. 

Savukārt "Latvijas Valsts ceļi" atzinuši, ka pašreiz ir īstais brīdis atjaunot Autoceļu fondu. 

Ceļu politikas veidotāju un uzturētāju šogad plānotie pirmie darbi grants ceļu stāvokļa uzlabošanai bija greiderēt ceļus tad, kas to ļaus laika apstākļi, un vasarā sašaurināt, lai ceļi nebūtu tik plati. Marta vidū sākta grants ceļu līdzināšana, greiderēšana un lielo bedru aizbēršana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti