Dienas ziņas

Pārcels Rīgas maršruta taksometru stacijas pieturu

Dienas ziņas

Jūrmalas Neredzīgo biedrības izstāde

Ceļš pasažieriem kļūs dārgāks

Autobusu satiksmi starp Liepāju un Grobiņu pārņems valsts; pasažieriem bažas par neērtībām

No 1. janvāra būs izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos no Liepājas uz Grobiņu, Dubeņiem un Cimdeniekiem. Tie vairs nebūs pilsētas maršruti, kā līdz šim, bet gan reģionālie reisi. Līdz ar to mainīsies arī biļešu cenas un to iegādes kārtība.       

ĪSUMĀ:

 • Šogad beidzas līgums par autobusu maršrutiem, kas iziet ārpus Liepājas.
 • Šos reisus nodrošināja pašvaldības aģentūra “Liepājas sabiedriskais transports”.
 • Tie Liepājai katru gadu nes zaudējumus vairāk nekā 200 000 eiro apmērā.
 • No 1. janvāra šos reisus nodos Autotransporta direkcijas pārziņā.
 • Direkcija atzīst: Tas būs dārgāk un pasažieriem neērtāk.
 • Liepājas pilsētas transportā biļete maksā 80 centus.
 • Reisos, kurus pārņems valsts, biļete maksās no 80 centiem līdz 1,20 eiro.
 • Daudziem turpmāk vajadzēs divas mēnešbiļetes – valsts un pilsētas transportam.
 • Pakalpojumu valsts pārņemtajos reisos nodrošinās “Liepājas Autobusu parks”.
 • Biļetes šajos maršrutos varēs pirkt pie autobusa vadītāja un Liepājas autoostā.
 • Par citām biļešu tirdzniecības vietām vēl lems.
 • Šajos reisos vairs nebūs Liepājas atlaižu, bet to vietā varēs saņemt valsts noteiktās atlaides.

Līdz ar šo gadu beigsies 2011. gadā noslēgtā Liepājas pilsētas pašvaldības vienošanās ar Kurzemes plānošanas reģionu, kurā tika noteikti vairāki Liepājas sabiedriskā transporta tīkla maršruti, kas iziet ārpus pilsētas administratīvās teritorijas. Vienošanās paredzēja, ka šos reisus nodrošina pašvaldības aģentūra “Liepājas sabiedriskais transports”.

Šogad, izvērtējot konkrētos maršrutus, tika konstatēts, ka tie Liepājas pašvaldībai katru gadu nes zaudējumus vairāk nekā 200 000 eiro apmērā ar tendenci palielināties, tādēļ no 1. janvāra šos reisus nolemts nodot valsts SIA “Autotransporta direkcija” pārziņā.

 Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš skaidroja, ka Grobiņa–Liepāja ir izteikts piepilsētas maršruts, “pārņemot to reģionālajā saimniecībā, protams, veidojas situācija, ka, ja cilvēkam vajag divus transportus, viņam tas sanāk dārgāk, un viņam sanāk arī neērtāk norēķinu kārtības dēļ”.

Pašreiz biļete, kas iegādāta pilsētas sabiedriskajā transportā, iedzīvotājiem izmaksā 80 centus, bet no 1. janvāra reisos, kurus pārņems valsts, samaksa par vienu braucienu būs no 80 eiro centiem līdz 1,20 eiro.

Grobiņas autobusi kursē tikai līdz Liepājas pilsētas centram, un, ja iedzīvotāji līdz šim no pilsētas attālākajiem mikrorajoniem, pastāvīgi braucot uz Grobiņu, izmantoja vienu mēnešbiļeti, tad pēc izmaiņām tādas būs vajadzīgas divas – viena Liepājas pilsētas transportam, otra – valsts.

Kurzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja Vaira Brūdere atzina, ka “šobrīd nav skaidrs, kāda būs iedzīvotāju plūsma, kuri gribēs braukt no Grobiņas uz slimnīcu, tālāk uz Laumas rajonu, kur bērni mācās Valsts tehnikumā, kāda ir šī braucēju plūsma, vai mēs tur varēsim atvērt jaunu maršrutu, lai nebūtu jāpērk šīs divas mēnešbiļetes”.

Pakalpojumu valsts pārņemtajos reisos nodrošinās AS “Liepājas Autobusu parks”.

Pašreiz zināms, ka biļetes šajos maršrutos turpmāk varēs iegādāties pie autobusa vadītāja un Liepājas autoostā, taču par citām tirdzniecības vietām tiks lemts vēl šonedēļ.

Tāpat vēl tiek domāts, vai uz kādu laiku autobusa vadītajam nav nepieciešams nozīmēt palīgu.

“Liepājas Autobusu parka” izpilddirektors Māris Ārbergs stāstīja, ka sākumā plānots iesaistīt “cilvēku, bet to, kā tas būs, vai tas būs kontrolieris vai  konduktors un tamlīdzīgi – nu pirmās dienās, lai viņam arī ērtāk, lai nekavētu transporta kustību”.

Māris Ārbergs cer, ka jaunās mēnešbiļetes šajos reisos varēs sākt iegādāties vēl decembra izskaņā.

Tāpat šajos reisos iedzīvotāji vairs nesaņems Liepājas pilsētas piešķirtos braukšanas maksas atvieglojumus, bet to vietā saņems valsts noteiktos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt