Dienas ziņas

"AirBaltic" pārdod obligācijas 200 miljonu eiro apmērā

Dienas ziņas

Mežaparka estrādes pārbūves pirmā kārta pusceļā

Autobuss uz Nidu - tikai pēc pieprasījuma

Autobuss no Rucavas līdz Lietuvas robežai būs tikai pēc pieprasījuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

No 1. augusta mainīsies sabiedriskā autobusa kustības grafiks maršrutā Liepāja–Rucava – Nida. Posmā no Rucavas līdz pieturai “Latvijas–Lietuvas robeža” transports kursēs tikai tad, ja pasažieris pieteiks braucienu 24 stundas iepriekš. Lai gan līdz šim vairāk nekā puse reisu bijusi tukša, Rucavas novadā uzskata – pārmaiņas iedzīvotājiem sagādās neērtības.

Pašlaik autobuss maršrutā Liepāja – Rucava – Nida kursē divas reizes dienā, un, kā pārliecinājās TV Kurzeme filmēšanas grupa, pasažieru patiešām ir ļoti maz. Arī Autotransporta direkcijas pērnā gada statistikas dati liecina, ka pasažieru skaits reģionālajos maršrutos dažviet krīt. Tāpēc šāda veida braucieni nav izdevīgi ne pārvadātajam, ne valstij.

“AS “Liepājs autobusu parks”, veicot līguma izpildi no pasūtītāja, no Autotransporta direkcijas, mums ir nolīgta maršruta kilometra cena. Mēs nobraucam attiecīgos kilometrus, viņi mums to samaksā. Bet to daļu, ko mēs esam saņēmuši avansā no pasažieriem, tas skaitās avanss, un tas nāk no tās summas nost. Ir vairāk pasažieru, valsts maksā mazāk; ir mazāk pasažieru, viņi piemaksā vairāk,” skaidro AS “Liepājas autobusu parks” valdes loceklis, izpilddirektors Māris Ārbergs.

Autobusu pietura “Latvija – Lietuvas robeža” ir tuvākā pierobežas zonā esošajam Nidas ciemam. No 1.augusta šī vieta Rucavas novadā paliek bez regulāras sabiedriskā transporta satiksmes. Autobuss kursēs tikai tad, ja pasažieris būs pieteicies braucienam 24 stundas iepriekš, sazinoties ar uzņēmumu “Liepājas autobusu parks”.

“Tas, protams, rada neērtību iedzīvotājiem. Varbūt gadījumi tādi pēkšņie, akūtie braucieni, kad tev vajadzīgs, tad brauciens neiznāk, un jādomā alternatīvas,” saka Rucavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Veits.

“Vajag jau tomēr tos autobusus, te jau tā maz mums iet – no rīta un vakarā. Tāpēc, ka tur cilvēku laikam nav, ļoti maz. Ir jau kas tur dzīvo, tie jau būs. Bēdīgi, ja neies,” saka rucavniece Agita.

Līdzīgi spriež arī lietuvietis Kestas: “Protams, tas ir slikti. Jūs atņemat iedzīvotājiem ērtības sasniegt nepieciešamo gala mērķi.”

AS “Liepājas autobusu parks” neizslēdz, ka arī nākotnē turpināsies pasažieru skaita samazināšanās, jo Latvijas lauki kļūst mazāk apdzīvoti. Ieviest līdzīgas izmaiņas citos maršrutos pagaidām nav plānots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti