Autobusā Rēzekne–Rīga visiem vietas nepietiek; pasažierus vienkārši neuzņem

Braucot ar sabiedrisko transportu maršrutā no Rēzeknes līdz Rīgai, šajā pirmdienas rītā daļa pasažieru piedzīvoja nepatīkamu situāciju - autobuss bija pilns, tāpēc vairākās pieturās šoferis cilvēkus neuzņēma. Autotransporta direkcijā apliecina, ka turpmāk tiks vērtēts, vai šajā maršrutā ir nepieciešams norīkot papildu reisu.  

Uz sabiedrisko transportu nevar paļauties – šādas pārdomas radušās tiem cilvēkiem, kuriem pirmdien bija jāmēģina pierunāt autobusa šoferi, lai viņus ielaiž transportā un aizved uz Rīgu.

Daļai tas neizdevās un nācās palikt pieturā. Šādu situāciju šo pirmdien maršruta reisā, kas no Rēzeknes izbrauc plkst.7.55 no rīta, piedzīvoja etnomūziķis Ēriks Zeps.

Autobusā Rēzekne – Rīga visiem vietas nepietiek; pasažierus vienkārši neuzņemLāsma Zute

  “Es kāpu iekšā nākamajā pieturā Rēzeknē, kas ir aiz autoostas, un jau pie mums piebrauca autobuss ar uzrakstu - “Vietu nav”, un šoferis teica, ka ir tikai divas brīvas vietas, mēs stāvējām pieturā pieci. Mēs izlūdzāmies, lai mūs paņem, ar tādu nosacījumu, ka Viļānos izkāpšot cilvēki ārā. Savukārt, kad autobuss piebrauca Viļānos, tad tur nevienu no pieciem cilvēkiem nepaņēma šoferis, arī Jēkabpilī un arī Pļaviņās neuzņēma,” stāstīja Ēriks Zeps.

  Autobusa maršruts, kas izbrauc no Rēzeknes pirms astoņiem, ir pieprasīts, jo nākamais autobuss uz Rīgu no Rēzeknes izbrauc vien ap pusdienlaiku.

  Netiekot uzņemtiem autobusā, tas cilvēkiem bija nepatīkams pārsteigums. Pieturā Viļānos tika atstāti studenti un kāds vīrietis, kurš teicis, ka viņam jābrauc uz slimnīcu.

  Pēc tam nākamajā pieturā Varakļānos divus pasažierus paņēma, jo viņi bija nekaunīgāki.

  Uzņēmuma “Norma A” SIA “Ecolines” Reģionālo starppilsētu maršrutu daļas direktore Sanita Drēviņa, skaidrojot situāciju, atzina, ka šis bijis izņēmuma gadījums šajā reisā.

  “Reiss Rēzekne-Rīga ir noslogots, bet ar šādu situāciju, ka pirmdienā visi nevar aizbraukt, mēs sastopamies pirmo reizi. Parasti tās mums ir piektdienās, kad mēs plānojam papildu autobusu. Piektdienās mēs augustā un tagad arī septembrī turpinām braukt ar diviem autobusiem, ņemot vērā to, ka pasažieru plūsma tieši piektdienās ir lielāka nekā citās nedēļas dienās,” stāstīja Drēviņa.

  Konkrētajā reisā brauca piecdesmit divu vietu autobuss bez stāvvietām. Ir autobusi, kuros drīkst stāvēt, to nosaka autobusa ražotājs ar ierakstu tehniskajā pasē. Šajā autobusā, pat ja cilvēki būtu ar mieru stāvēt kājās, to šoferis atļaut nevarēja.

  Situāciju, ka pasažieri netiek uzņemti, Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone raksturoja kā nepieņemamu.

  “Ir gadījumi, ka tā notiek. Nesen maršrutā Talsi–Rīga un Rīga-Ainaži visi pasažieri netika uzņemti, jo vienkārši nebija vietas, un tur tika atklāti papildu reisi. Ir savienojumi, kur pasažieru skaits palielinās, tad attiecīgi mēs reaģējam, bet to, ka šādas situācijas būtu regulāras vai ieraksta prakse, nē. Jo pārvadātāju uzdevums ir sekot līdzi pasažieru plūsmai, un, ja regulāri ir tā, ka autobuss ir pārpildīts, pārvadātājam ir jāaizpilda reiss ar lielākas ietilpības autobusu vai jānorīko papildu autobuss. Bet situācija, ka pasažieri paliek pieturā un netiek uzņemti, nav pieņemama,” norādīja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

  Ēriks Zeps atzina, ka šobrīd nav radīti apstākļi, lai cilvēki izvēlētos braukt ar sabiedrisko transportu. Piemēram, uz konkrēto reisu nav iespējams iegādāties biļeti iepriekšpārdošanā.

  “Tās ir pārdomas, ja tagad tiek sludināts no Autotransporta direkcijas puses, ir akcija “Pamēģini sabiedrisko”, tad man tas rada šaubas, vai uz sabiedrisko transportu, starppilsētu autobusu, var paļauties. Un vēl viena problēma, ka es labprāt nopirku biļeti internetā, lai es stabilu zinātu, ka man būs sēdvieta, bet autopārvadātājs uz Rēzekni, proti, “Ecolines”, šādu iespēju nepiedāvā,” stāstīja Zeps.

  Kā solīja gan uzņēmumā “Norma A” SIA “Ecolines” un Autotransporta direkcijā, šim reisam pirmdienu rītos tiks pievērsta uzmanība; ja šāda situācija atkārtosies, ka pasažieru ir vairāk nekā autobusā vietas, tad tiks norīkots papildu reiss vai lielākas ietilpības autobuss.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti