Auto riepu tirgotāju pieķer PVN izkrāpšanā un naudas atmazgāšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji Rīgā apturējuši kādu grupējumu, kas nodarbojies ar auto riepu tirdzniecību un elektronisko ierīču tirdzniecību internetveikalos un izkrāpis no valsts pievienotās vērtības nodokli (PVN) un legalizējis noziedzīgā ceļā iegūtu naudu.

VID informācija liecina, ka, veicot vairāk nekā 30 kratīšanas, Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji Rīgā apturēja kādu organizētu personu grupu, kas no 2014.gada janvāra līdz šī gada maijam izvairījās no nodokļu nomaksas un legalizēja noziedzīgi iegūtus līdzekļus lielā apmērā, nodarot zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā.

Kriminālprocesā par aizdomās turētām ir atzītas astoņas personas un četras no tām ir uzskatāmas par noziedzīgā nodarījuma organizatoriem, norāda VID.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka noziedzīgais grupējums, izmantojot vairāku uzņēmumu datus un kredītiestāžu kontus, organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes, lai izvairītos no nodokļu nomaksas un legalizētu noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus.

Apturētais grupējums, kas nodarbojās ar autoriepu tirdzniecību un elektronisko ierīču tirdzniecību internetveikalos, veica faktisku preču piegādi no Eiropas Savienības valstīm ar 0 % PVN likmi un realizēja tās Latvijā, nesamaksājot valsts budžetā PVN.

Tādējādi VID radīts priekšstats, ka minētie darījumi izmantoti saimnieciskās darbības nodrošināšanai, un uzņēmumi ieguva tiesības veikt PVN priekšnodokļa atskaitīšanu, nodarot zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā pusmiljona eiro jeb 583 503 eiro apmērā, kas turpmākajā izmeklēšanā tiks precizēts.
 
Šī gada jūlija sākumā VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji uzsāktajā kriminālprocesā veica vairāk nekā 30 kratīšanas iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automobiļos.

Kratīšanu laikā izņemta skaidra nauda 14 000 eiro apmērā un ar grupējuma darbību saistītas nerealizētās preces - mobilie telefoni, portatīvie datori, planšetdatori, kuru sākotnēji noteiktā aptuvenā vērtība ir 150 000 eiro. Tāpat kratīšanu laikā izņemti vairāku fiktīvo uzņēmumu dokumenti, zīmogi, kodu kartes, kodu kalkulatori un citi būtiski pierādījumi.

Pašlaik noskaidrots, ka fiktīvo darījumu ķēdēs tika iesaistītas 20 fiziskas personas un vairāk nekā 50 juridiskas personas, no kurām astoņi uzņēmumi ir reāli strādājoši, 28 uzņēmumi ir ar fiktīva uzņēmuma pazīmēm, bet 18 uzņēmumi atbalstīja shēmas darbību.

Kriminālprocesā astoņas personas ir atzītas par aizdomās turētām un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Divas no kriminālprocesā iesaistītājām personām jau iepriekš ir nonākušas finanšu policijas redzeslokā un figurējušas VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētajos kriminālprocesos.
 
Kriminālprocess par iepriekš minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem uzsākts šī gada jūnijā. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta, norāda VID.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti