Rīta Panorāma

Intervija ar Eiroparlamenta deputātu Robertu Zīli

Rīta Panorāma

Kreigam zvaigzne Holivudas slavas alejā

Intervija ar RAKUS valdes priekšsēdētāju Imantu Paeglīti

Austrumu slimnīcu, iespējams, pametīs daži pret Covid-19 nevakcinēti darbinieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu (RAKUS) no 15. novembra, iespējams, pametīs daži darbinieki, kuri atsakās vakcinēties pret Covid-19, to Latvijas Televīzijas raidījuma “Rīta panorāma” sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Valdība lēmusi, ka no 15. novembra, kad beigsies noteiktais pārejas periods, veselībā, izglītībā un sociālajā aprūpē klātienē strādājošajiem tiks noteikta prasība spēt uzrādīt derīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu. 

RAKUS vadītājs norādīja, ka slimnīcā vakcinēti aptuveni 90% darbinieku. Tomēr viņš nelolo cerības, ka darbinieku vakcinācijas aptvere sasniegs 100%. 

“Iespējams, mums nāksies šķirties no kāda darbinieka, kurš atteiksies vakcinēties, bet es tiešām ceru, ka to būs ļoti maz. Varbūt uz vienas rokas pirkstiem skaitāmi gadījumi. Tie, kas šobrīd nav vakcinējušies, vēl var paspēt to izdarīt,” atzīmēja Paeglītis. 

KONTEKSTS:

Pirmais Covid-19 uzliesmojums Latvijā piedzīvots 2020. gada martā, kad valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, kas beidzās 9. jūnijā, jo vasarā vīrusa izplatība norima. Tomēr rudenī uzliesmojums atsākās, tāpēc valdība noteica otro ārkārtējo situāciju, kas beidzās 2021. gada 6. aprīlī.

Arī 2021. gada vasarā Latvijā ierobežojumu bija mazāk, jo 14 dienu kumulatīvais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju turējās zem 100 gadījumiem, tomēr tad valdība atkāpās no iepriekš iecerētā luksofora principa un, sasniedzot 120 saslimstības gadījumu atzīmi, nepastiprināja ierobežojumus.

Rudenī, pieaugot Covid-19 izplatībai un slimnīcu noslodzei, valdība lēma par jauniem noteikumiem, nosakot par pienākumu vakcinēties vairāku profesiju pārstāvjiem un lemjot, ka teju visi pakalpojumi un pasākumi iekštelpās drīkst notikt tikai, ja apmeklētāji un dalībnieki ir potējušies pret Covid-19, izslimojuši vīrusu vai uzrāda negatīvu Covid-19 testu. Taču mediķi un ekspertu grupa pauda, ka ar to nebūs gana, lai mazinātu slimības izplatību un saglabātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem līdzšinējā apjomā.

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēma medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti