Aktuāli

"Delna" direktors Jānis Volberts par Skanstes tramvaja līnijas projekta uzraudzību

Aktuāli

VKPAI un VP informēs par aktuālo Latvijas arheoloģiskā mantojuma aizsardzības jomā

Slokenberga pozitīvi vērtē jaunizveidotās onkoloģijas sistēmas "zaļais koridors" darbību

Austrumu slimnīcas vadītāja: «Zaļais koridors» pacientiem ar aizdomām par vēzi darbojas ļoti labi

“Zaļais koridors” jeb sistēma, kas pacientiem ar aizdomām par onkoloģiskajām saslimšanām ļauj ātrāk nokļūt uz konsultāciju pie speciālista, darbojas ļoti labi, intervijā Latvijas Radio sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) vadītāja Anita Slokenberga.

“Zaļais koridors” darbojas kopš šā gada oktobra, un tas pašlaik paredzēts atsevišķām audzēju lokalizācijas formām. Sistēma veidota tā, ka Austrumu slimnīcā atvēlēta viena tālruņa līnija speciāli tam, lai ģimenes ārsti varētu pieteikt pacientu.

Kopumā ar šīs sistēmas ieviešanu esot panākts būtisks uzlabojums.

Turklāt arī citām onkoloģijas slimību lokalizācijas formām vajadzētu atvēlēt šādu "zaļo koridoru", uzskata slimnīcas vadītāja.

“Koridors funkcionē ļoti labi, jo pacienti nāk jau izmeklēti un tie, par kuriem skaidrs – tur ar vislielāko varbūtību būs audzējs,” saka Slokenberga.

Slimnīcas pārstāvji pirmdien, 28.novembrī, tiksies ar ģimenes ārstiem, lai noteiktu problēmas šajā sistēmā un uzlabotu sadarbību.

Ziņots, ka kopš 1.oktobra ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram ir aizdomas par saslimšanu ar onkoloģisku slimību, ar ģimenes ārsta īpašu atzīmi nosūtījumā var saņemt pirmos izmeklējumus par valsts naudu ātri, bez rindas. 

Savukārt pēc pirmajām "zaļā koridora" izmēģinājuma nedēļām šo sistēmu  kritizēja ģimenes ārsti. Iepriekš arī Onkoloģijas centra galvenais onkoloģijas speciālists Jānis Eglītis norādīja, ka tas darbojas vienīgi krūts patoloģiju  gadījumos. Citos onkoloģiskās saslimšanas gadījumos pacientiem vienalga uz izmeklējumiem nākas gaidīt rindā – dažos gadījumos pat pusotru un divus mēnešus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti