Panorāma

Zviedrija dislocē militāro vienību Gotlandē

Panorāma

Pārmaiņas veselības finansēšanā izjutīsim 2019. gadā

Par RAKUS vadītāju ieceļ CSDD valdes locekli I. Paeglīti

Austrumu slimnīcas vadību uztic CSDD valdes loceklim Paeglītim

Par Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētāju ceturtdien, 14. decembrī, apstiprināts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Imants Paeglītis, informē Veselības ministrijā (VM).

Atklātajā konkursā uz RAKUS valdes priekšsēdētāja amatu iesniegti kopumā deviņi pieteikumi. Ņemot vērā nominācijas komisijas locekļu sniegtos kandidātu izvērtējuma rezultātus, komisija vienbalsīgi nolēma valdes priekšsēdētāja amatam izvirzīt Paeglīti, kurš ieguvis augstāko punktu skaitu. 

Paeglītim ir bakalaura grāds inženierzinātnēs un profesionālais maģistra grāds biznesa vadībā, kā arī ir ilggadēja pieredze vadošos amatos. Kopš 2008.gada Paeglītis ir CSDD valdes loceklis, norāda VM.

Jaunajā amatā Paeglītis darbu uzsāks 2018.gada 8.janvārī.  

Anda Čakša: Par Paeglīša virzīšanu RAKUS vadītāja amatā.Laura Dzērve

  "Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas jaunā valdes priekšsēdētāja uzdevums būs nodrošināt uz iedzīvotāju vērsta pakalpojumu pieejamību lielākajā valsts slimnīcā. Finanšu disciplīna, nepieciešamo cilvēkresursu piesaiste un ārstniecības pakalpojumu pieejamības uzlabošana pacientiem ir galvenie izaicinājumi, ar ko Paeglīša kungam un viņa komandai būs jāsaskaras un jārod risinājumi,” pēc tikšanās ar Paeglīti norādīja veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība).

  Veselības ministre Anda ČakšaLaura Dzērve

   Ministres skatījumā Paeglīša stiprās puses ir pieredze lielu uzņēmu vadībā, finanšu sistēmu kārtošana. “Ja skatāmies viņa iepriekšējo darba pieredzi, tas ir darbs uz sakārtotām sistēmām klientiem, zvanu centru – viss tas, kas Austrumu slimnīcā mīnusi, kas būtu jāpārvērš plusos. Arī finanšu disciplīna, kas nepieciešama Austrumu slimnīcā, cilvēkresursu piesaiste un skaidrs redzējums par uzņēmumu,” uzskaitīja Čakša.

   Ministre uzskata, ka Paeglīša pieredzes trūkums veselības aprūpes sistēmā nebūšot problēma. "Manā skatījumā tas ir pluss, jo tad var pieņemt tādus lēmumus, kas nav viegli, jo ne vienmēr ārstniecības personai ir tikpat spēcīgas menedžmenta spējas un otrs, mēs saprotam, ka šaurā vidē strādājot vienam ar otru tie lēmumi nav viegli. Pat nākot no citās sfēras tie lēmumi ir grūti, bet tie ir ar skaidrāku skatu no augstāka punkta un padarīt šo uzņēmumu veiksmīgu un sniegt labu ārstniecības pakalpojumu mūsu iedzīvotājiem," norādīja veselības ministre.

   Viņa nepieļāva, ka Paeglītis paralēli varētu turpināt darbu CSDD.

   Viņš tāpat kā Čakša par prioritātēm nosauca finanšu situācijas sakārtošanu. "Primāri tā ir finanšu situācijas sakārtošana, finanšu disciplīnas ievērošana. Protams, ka nākamais jautājums ir pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana, pakalpojumu pieejamības nodrošināšana tā, kā tas ir paredzēts ar papildus finansējumu, ko saņemot ir svarīgi, lai šie iekšējie procesi būtu sakārtoti un tas tiktu izlietots tieši tām vajadzībām, kam tas ir paredzēts," pauda Paeglītis.

   Jau ziņots, ka šā gada februāra beigās iepriekšējā RAKUS valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga un valdes loceklis Viesturs Boka iesniedza atlūgumus. Slokenberga plašāk iemeslus toreiz neskaidroja. Veselības ministre vēlāk atzina, ka nebija neapmierināta ar atlūgumus iesniegušās Austrumu slimnīcas vadības darbu.

   Pēc nepilniem diviem mēnešiem Valsts kontrole nāca klajā ar revīzijā secināto – Austrumu slimnīcā kopš 2011. gada ir ievērojami zaudējumi, kas 2015. gada nogalē sasniedza 28 miljonus eiro un kurus, visticamāk, nāksies segt nodokļu maksātājiem. Valsts kontrole secināja arī, ka atbildība par izveidojušos situāciju ir jāuzņemas gan VM, kura ilgstoši ir piekopusi “strausa politiku”, nereaģējot uz slimnīcas problēmām, kuras ir bijušas labi zināmas ministrijai, gan Austrumu slimnīcas vadībai.

   0 komentāri
   Pievienot komentāru
   Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Populārākie
   Interesanti