Rīta Panorāma

Pērn pasaulē dubultojies starptautisko tūristu skaits

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāju p.i. Alekseju Višņakovu

Austrumu slimnīcas pagaidu vadītājs: Konflikts Onkoloģijas centrā neietekmē ārstēšanu slimnīcā

Neraugoties uz konfliktsituāciju Rīgas Austrumu slimnīcas (RAKUS) Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), tas neietekmē ārstēšanas procesus slimnīcā, un pacientiem tiek nodrošināta gan neatliekamā, gan plānveida palīdzība, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Aleksejs Višņakovs.

Pašlaik ir sāktas diskusijas ar Onkoloģijas centra speciālistiem. Tuvākajā laikā plāno veidot darba grupu ar plašu LOC ārstu un māsu piedalīšanos. Darba grupa veidota, pamatojoties uz LOC speciālistu priekšlikumiem.

Višņakovs plāno pirmajā etapā iesniegt kolēģiem slimnīcā pieņemtos dokumentus saistībā ar onkoloģijas procesiem slimnīcā. Pēc tam plāno otra līmeņa darba grupu, kurā paredzēta diskusija par LOC operāciju bloku. Pamatojoties uz šo diskusiju, iecerēts pieņemt attiecīgus lēmumus.

Višņakovs solīja – neraugoties uz to, kāds būs lēmums, pirmām kārtām tiks ņemtas vērā pacientu intereses.

"Tas, ko varu apgalvot viennozīmīgi – neviena puse šobrīd nediskutē par savām interesēm, savu karjeru. Runa ir vienmēr – un par to mēs esam vienoti –, ka tas, ko mēs darām, ir pacienta labā," sacīja Višņakovs.

KONTEKSTS:

Novembra beigās par aiziešanu no RAKUS Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) paziņoja trīs vadošie LOR ārsti. Kā iemesli izskanēja jaunu un modernu iekārtu trūkums, nepietiekamas algas un arī vadības attieksme. Galvas un kakla ķirurģijas nodaļas vadītājs Romāns Dzalbs un viņa kolēģe otolaringoloģe Elza Rāte darbu pameta, bet viens no trim Galvas un kakla ķirurģijas nodaļas ārstiem, kas uzrakstīja atlūgumu, piekrita palikt.

Konflikts starp LOC ārstu kolektīvu un RAKUS vadību samilza vēl vairāk pēc lēmuma par LOC reorganizāciju, kas paredz strukturālas izmaiņas Onkoķirurģijas klīnikā. Pagājušajā nedēļā ārstu kolektīvs izplatīja atklāto vēstuli premjeram, veselības ministrei un dažādām organizācijām, iebilstot pret iecerēto struktūrvienības reorganizāciju, kas, viņu ieskatā, nelabvēlīgi ietekmēs pacientus. Apmēram 57 mediķi atklātajā vēstulē iestājās par Onkoloģijas centra saglabāšanu.

Cerībā atrisināt  konfliktu starp mediķiem un slimnīcas valdi par RAKUS valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelts slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti