Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Austrumu slimnīcas lieta: Par kukuli KNAB ziņoja paši pacienti

Tieši pašu pacientu nevēlēšanās samierināties ar ārstu pieprasīto naudu aploksnē jeb kukuli ir iemesls pēdējiem diviem kriminālprocesiem, ko Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis pret Rīgas Austrumu slimnīcas mediķiem.  

Ārsti savu vainu neatzīst, bet slimnīcas vadītāja uzskata, ka līdz apstākļu noskaidrošanai viņi balto virsvalku nedrīkst vilkt un no darba ir atstādināti, jo skandāls met ēnu uz visu slimnīcu un visu nozari.  

Rīgas Austrumu slimnīcas pacienti uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) piezvanīja paši. Lai gan oficiāli iestādes to neapstiprina, LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka viens process sākts pret klīnikas “Gaiļezers” ķirurgu. Viņš pacientam prasījis naudu, lai gan šo operāciju pilnībā apmaksā valsts.

“Viens kriminālprocess ir uzsākts par to, ka no pacienta tika pieprasīts maksājums par to pašu, ko apmaksā valsts, otrs - par prettiesiska labuma gūšanu darba nespējas ārstu komisijai, tieši par invaliditātes piešķiršanu,” atklāja KNAB pārstāve Laura Dūša.

Otrā gadījumā gan nav skaidrs, kam tieši bija domāts kukulis, - vai pašam saņēmējam, vai viņš kalpojis kā naudas kurjers. Abos procesos izmeklēšana turpinās, tāpēc detaļas stāstīt izmeklētāji un slimnīca atsakās, taču pieļauj, ka izmeklēšanas laikā var atklāties vēl kādas epizodes.

Drošības līdzeklis mediķiem nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egita Pole uzskata, ka šie procesi met ēnu uz visu slimnīcu un var radīt priekšstatu, ka bez aploksnes valsts pakalpojumu nevar saņemt. Tāpēc uz izmeklēšanas laiku mediķi no darba atstādināti.

Vai mediķi atzīst savu vainu, Pole nekomentēja, norādot, ka notiek izmeklēšana un “ir dažādas versijas”.

Tikmēr KNAB pēdējā laika aktivitātes tieši slimnīcās pamato ar to, ka šī nozare, kur apgrozās miljoni un miljardi eiro, ir zem izmeklētāju lupas.

“Veselības joma ir viena no biroja prioritātēm, un iestādēm ir jārēķinās ar pastiprinātām kontrolēm,” sacīja Dūša.  

Pavasarī prokuratūra nodeva Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai iepriekš KNAB izmeklētu krimināllietu, kurā saistībā ar prettiesiska labuma pieņemšanu no pacientiem apsūdzēti seši Austrumu slimnīcas medicīnas darbinieki. Viņi pacientiem veica radioloģiskos izmeklējumus.  Lietā ir 20 epizodes, slimnīcai nodarīti zaudējumi 12 000 eiro  apmērā. Šobrīd izmeklētajos divos kriminālprocesos kukuļa summas nav tik apjomīgas.   

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti